Wypożyczalnia samochodów osobowych – najważniejsze informacje

wypozyczalnia samochodow

Wypożyczanie samochodów cieszy się dużą popularnością. To już nie tylko okazyjne wypożyczenie, gdy zepsuje się samochód czy wynajęcie auta do ślubu. Zanim wynajmiemy samochód warto zwrócić uwagę na kilka bardzo istotnych aspektów.

Wynajęcie samochodu – jak to się odbywa?

Samochód zapewnia komfort dotarcia do celu. W przypadku, gdy chcemy wynająć samochód na wakacje, zwiedzić dane miasto lub nasze ubezpieczenie nie obejmuje auta zastępczego, wypożyczenie samochodu to najlepsza z możliwych opcja. Wypożyczalnia samochodów osobowych we Wrocławiu oferuje różne modele aut, które odpowiadają indywidualnym preferencjom klienta.

Chcąc wypożyczyć auto, warto wiedzieć, jakie będzie jego przeznaczenie – samotny wyjazd w delegację lub zwiedzanie ciekawych miejsc z rodziną. Warto wcześniej zarezerwować auto. Można to zrobić przez internet lub za pośrednictwem kontaktu telefonicznego. Do wypożyczenia samochodu potrzebny jest dowód osobisty i prawo jazdy. Wiele wypożyczalni wymaga, by kierowca miał ukończone 21 lat i posiadał co najmniej 2-letnie doświadczenie w prowadzeniu samochodów. Warto dokładnie przeczytać umowę, by wiedzieć jakie mamy prawa i obowiązki względem wypożyczonego samochodu.

O czym należy pamiętać wynajmując samochód?

Dokładna analiza umowy to podstawa. Warto sprawdzić zapis dotyczący limitu kilometrów. W umowie może znaleźć się zapis, że po przekroczeniu dopuszczalnego przebiegu za każdy dodatkowy kilometr naliczana jest dodatkowa opłata. Wynajem samochodów we Wrocławiu powinien jasno informować klientów o wszystkich opłatach związanych z wypożyczeniem. Warto także zaznaczyć ilu kierowców będzie prowadziło auto. Większość wypożyczalni ubezpieczeniem obejmuje tylko jednego kierowcę, którego dane są wpisane w umowie. Jeśli kierowcy będą się zmieniać, warto to uwzględnić wcześniej, by wykupić dodatkowe ubezpieczenie.

Wypożyczając auto należy zwrócić uwagę na jego stan techniczny i sprawdzić czy posiada wszelkie dokumenty i aktualny przegląd techniczny. Wszelkie uszkodzenia, jakie zauważymy przed wypożyczeniem auta, należy zgłaszać obsłudze.