Zabiegi kosmetyczne pozwalające zamykać naczynka 

wizyta u kosmetyczki

Jeżeli jesteśmy posiadaczkami cery wrażliwej, bardzo możliwe, że zmagamy się z problemem rozszerzonych naczynek krwionośnych. Ich obecność może być skutkiem nieprawidłowej pielęgnacji lub predyspozycji genetycznych. Warto zadbać o stan swojej cery i wybrać odpowiednie zabiegi, które pozwolą nam właściwie zwalczyć ten problem. Jakie są najlepsze zabiegi kosmetyczne pozwalające zamykać naczynka?

Laserowe zamykanie naczynek 

Najpopularniejszym sposobem zamykania naczynek, jest zabieg laserowy. Jeżeli mierzymy się z rozszerzonymi naczynkami krwionośnymi, powinnyśmy rozważyć wykonanie takiego zabiegu. Szczególnie warto się na niego zdecydować w momencie, w którym zauważymy nasilanie się objawów oraz zwiększoną intensywność występowania „pajączków”.

Zabieg laserowego zamykania naczynek jest całkowicie bezpieczny oraz bezbolesny. Co więcej, zabieg jest bardzo szybki i nie wymaga poświęcenia dużej ilości czasu na jego wykonanie. Polega on na miejscowym przykładanie lasera, który pochłania krew znajdującą się w popękanych naczynkach. Czynność ta powoduje ich zniszczenie, dzięki czemu naczynia krwionośne cofają się i następuje naturalny proces regeneracji naskórka. Warto pamiętać, że proces ten może trwać nawet do kilku tygodni. Efekty zabiegu mogą więc nie być widoczne od razu po jego zakończeniu. Pamiętaj, aby dać sobie czas na regeneracje.

Elektrokoagulacja 

Elektrokoagulacja to innowacyjny zabieg, który skutecznie pozwala zamknąć naczynka. Przy pomocy odpowiedniego urządzenia, zabieg jest niezwykle efektywny i bezpieczny. Instytut Urody Casolla wykorzystuje nagradzany aparat EPILAN d15, który gwarantuje profesjonalne przeprowadzenie zabiegu elektrokoagulacji. Urządzenie wykorzystuje zjawisko oddziaływania prądu. Co więcej, jego wykorzystanie jest praktycznie bezbolesne i nieinwazyjne. Jeżeli zależy nam na widocznych efektach, warto rozważyć skorzystanie z zabiegu elektrokoagulacji.

Warto pamiętać, że zabiegi kosmetyczne stanowią jedynie uzupełnienie codziennej pielęgnacji. Dobór odpowiednich produktów oraz regularność to podstawa do poprawy kondycji naszej cery i zminimalizowania występowania rozszerzonych naczynek krwionośnych. Pamięta, zdrowa cera to podstawa prawidłowego codziennego funkcjonowania i lepszego samopoczucia.