Zabiegi odmładzające na twarz – jakie dają najlepsze efekty?

odmladzajace zabiegi

Dzięki nowoczesnym zabiegom kosmetycznym i medycyny estetycznej można uzyskać świetne efekty w redukcji oznak starzenia na twarzy. Jakie zabiegi odmładzające są najczęściej polecane i mogą dać najlepsze wyniki? Zobacz nasze rekomendacje!

Zabiegi na bazie kwasów – nie tylko złuszczają, ale też odmładzają

Najczęściej zabiegi kwasowe, które nazywane są też peelingami kwasowymi, chemicznymi albo medycznymi, kojarzone są ze złuszczaniem i oczyszczaniem skóry. Warto jednak wskazać, że dają one również bardzo dobre wyniki w jej odmładzaniu.

Do zabiegów odmładzających wykorzystuje się wtedy specjalne rodzaje kwasów, na przykład jak kwas ferulowy, który jest ostatnim hitem w kosmetologii. Kwas ten pozwala na zredukowanie widocznych oznak starzenia oraz bardzo dobrze radzi sobie ze skutkami fotostarzenia się skóry, czyli widocznymi na niej przebarwieniami.

Zabiegi z użyciem ultradźwięków – bezinwazyjny lifting HIFU

Gdy celem jest redukcja widocznych oznak starzenia, ale również uzyskanie efektu anti-aging, czyli przeciwstarzeniowego, w takim przypadku warto zdecydować się na zabiegi na bazie ultradźwięków.

Jednym z najpopularniejszych zabiegów tego typu jest obecnie HIFU, czyli zabieg polegający na wykorzystaniu odpowiednich ultradźwięków o wysokiej częstotliwości, które pozwalają na nadanie skórze młodego wyglądu. Efekt jest wtedy spektakularny, dlatego też porównuje się go do liftingu. Jest on przy tym całkowicie bezinwazyjny.

Skorzystaj z nowoczesnych zabiegów w mieście Gliwice salon kosmetyczny – https://cataleyabeauty.pl/ pomoże Ci w uzyskaniu młodego wyglądu!

Masaż mechaniczny twarzy, szyi i dekoltu – skuteczne odmładzanie twarzy. Doskonałe wyniki mogą dać również zabiegi polegające na masażach mechanicznych, które wykonuje się na skórze twarzy, szyi oraz dekoltu. Na szczególną uwagę zasługują zabiegi endermologii – masażu podciśnieniowego, na przykład jak zabieg Icoone Lift.

Zabiegi tego typu polegają na masowaniu skóry za pomocą obracających się rolek, które powodują również zasysanie jej z użyciem podciśnienia. Taki masaż powoduje, że skóra jest lepiej dotleniona, napięta, a także jej komórki intensywniej produkują kolagen i elastynę.

Karboksyterapia – terapia z użyciem medycznego CO2

Świetnym zabiegiem zarówno na skórę młodszą, jak i dojrzałą będzie również karboksyterapia, czyli terapia z użyciem medycznego dwutlenku węgla – CO2.

Ten zabieg polega na nakłuwaniu skóry i wprowadzaniu pod nią CO2, aby przyspieszyć procesy przemian komórkowych i stymulować produkcję nowego kolagenu. Doskonale nadaje się on również do redukcji cieni i worków pod oczami oraz miejscowo nagromadzonego tłuszczu.