Zakłady pogrzebowe zadbają o przebieg pochówku. Z jakich usług warto skorzystać?

zaklady pogrzebowe

W zakładach pogrzebowych żałobnicy mogą skorzystać z szerokiej palety usług, które pozwalają na organizację uroczystego pochówku zgodnego z wolą zmarłego. Z jakiej oferty warto skorzystać?

Kompleksowa obsługa w zakładach pogrzebowych

Zakłady pogrzebowe mogą obecnie zaoferować swoim klientom kompleksową obsługę związaną z organizacją pochówku.

Dzięki rozbudowanej gamie usług możliwe jest zorganizowanie pochówku zgodnego zarówno z wolą zmarłego, jak również z oczekiwaniami bliskich. Zakład pogrzebowy może także urządzić pochówek dokładnie mieszczący się w wyznaczonym budżecie.

Tradycyjne pochówki nadal zlecane najczęściej

Wśród najczęściej organizowanych pochówków znajdują się te w tradycyjnym obrządku, uzupełnione o uroczystości o charakterze religijnym.

Wówczas zakład pogrzebowy może także zadbać o formalności związane z urządzeniem pochówku na cmentarzu wyznaniowym, a nawet uzgodnić szczegóły pochówku z osobą duchowną.

Pochówki z kremacją coraz popularniejsze

Poza pochówkami w trumnie w Polsce rośnie zainteresowanie kremacją. Spopielenie ciała i pochowanie prochów w urnie jest często spełnieniem ostatniej woli zmarłej osoby. Wówczas zakład pogrzebowy może zadbać o wszystkie formalności, dostarczyć ciało do zakładu kremacyjnego, a potem zorganizować pochówek urny.

Żałobnikom wybierającym zakład pogrzebowy Gliwice zapewniają dostęp do wielu punktów, w których można skorzystać z takiej oferty.

Świecki pogrzeb – ceremonia z mistrzem

W związku z rosnącą popularnością kremacji obserwuje się także wzrost zainteresowania świeckimi pogrzebami. Są to pogrzeby, w których nie bierze udziału osoba duchowna, natomiast zamiast niej przemowę pogrzebową może wygłosić mistrz ceremonii.

Zakłady pogrzebowe współpracują z doświadczonymi mistrzami ceremonii, dlatego wtedy, gdy życzeniem zmarłego był pogrzeb bez obrządku, wówczas jego organizacją może zająć się także dobry zakład.

Uroczysta oprawa muzyczna pogrzebu

Aby pochówek był podniosły, coraz częściej wybierana jest także oprawa muzyczna na żywo. Orkiestra lub trębacz mogą pożegnać osobę zmarłą w uroczystej atmosferze.

Muzyków nie trzeba szukać we własnym zakresie – zakłady pogrzebowe współpracują ze sprawdzonymi osobami i grupami.

Dodatkowe usługi dla żałobników

Poza powyższym usługami w ramach organizacji pochówku zakład pogrzebowy może zaoferować także dodatkową obsługę, między innymi w ramach urządzenia stypy – konsolacji, czyli poczęstunku dla gości, zapewnienia transportu dla żałobników, rozstawienia namiotu przy grobie, florystyki pogrzebowej – przygotowywania wieńców i wiązanek kwiatowych.