Zamki elektroniczne do drzwi zewnętrznych – o czym warto pamiętać?

elektroniczne zamki do drzwi

Zamki elektroniczne to komfortowa alternatywa dla tradycyjnych zamków na klucze. Zapewniają bezpieczeństwo i równocześnie dużą wygodę w korzystaniu. Na czym polegają i dlaczego warto je zainstalować?

Jak działają zamki elektroniczne?

Dzisiaj rozwój techniki pozwala na zastosowanie wielu rozwiązań, które ułatwiają korzystanie z rzeczy codziennego użytku. Jednym z takich rozwiązań są zamki elektroniczne do drzwi zewnętrznych. Dzięki ich zamontowaniu znika konieczność korzystania z tradycyjnego klucza. Wystarczy znać hasło lub pin. Sprawdzą się bardzo dobrze w hotelach i mieszkaniach wynajmowanych w systemie krótkoterminowym. Wystarczy podać gościom odpowiedni szyfr lub kod, żeby mogli dostać się do środka. Znika konieczność spotykania się i przekazywania sobie kluczy, co szczególnie w tej branży jest dużym ułatwieniem. Goście mogą wejść do środka o dowolnej godzinie, więc opóźnienia w podróży nie stanowią już problemu. Dodatkowo nowoczesne systemy pozwalają na rejestrowanie godziny otwarcia drzwi, co umożliwia kontrolę nad mieszkaniem. 

Jakie są rodzaje zamków elektronicznych?

Zamki elektroniczne mogą być stosowane obok tradycyjnych zamów na klucze lub całkowicie je zastąpić. Dostępne są zamki, które otwiera się za pomocą kodu pin, aplikacji w telefonie lub odcisku palca. Możliwość sterowania drzwiami z poziomu telefonu jest bardzo dużym ułatwieniem, ponieważ pozwala sprawdzić, czy drzwi na pewno zostały zamknięte. Umożliwia również wpuszczenie kogoś do środka pod naszą nieobecność, np. w przypadku gdy inny członek rodziny zapomniał kluczy. Zamek otwierany odciskiem palca zapewnia maksimum bezpieczeństwa. Jego obsługa jest możliwa wyłącznie przez osobę, której odcisk palca został wgrany do oprogramowania. Zamki do apartamentów najczęściej korzystają z rozwiązań, gdzie wymagane jest podanie hasła. Należy pamiętać o tym, żeby urządzenie było dopasowane do warunków atmosferycznych, w jakich zostanie zainstalowane. Jeżeli zamek będzie znajdował się na zewnątrz, powinien być odporny na wilgoć i niskie temperatury.