3 korzyści z picia soku pomidorowego

sok pomidorowy

Soki naturalne w codziennej diecie to świetna alternatywa dla słodkich napojów, od których uginają się półki w supermarketach. Nie dość, że pozwalają zwalczyć pragnienie, to w dodatku okazują się skuteczne w zwalczaniu „małego głoda”. Dużą popularnością cieszą się soki owocowe, ale wielu z nas chętnie sięga po warianty warzywne. Jednym z nich jest sok pomidorowy, który wykazuje wiele prozdrowotnych właściwości. O jakich mowa? Podpowiadamy.

Sok pomidorowy doskonały na odchudzanie

Jednym z powodów, dla których tak chętnie sięgamy po sok pomidorowy tłoczony jest jego niska kaloryczność. W jednej szklance tego cennego napoju (250 ml) znajdziemy zaledwie 37 kcal, dlatego z powodzeniem możemy włączyć go do codziennej diety odchudzającej. To jednak nie wszystko. Pomidory pochodzące z ekologicznych upraw mogą pochwalić się wysoką zawartością antyoksydantów, które odgrywają kluczową rolę w oczyszczaniu organizmu z toksyn, co przekłada się na przyspieszenie metabolizmu. Nie bez znaczenia jest także duża zawartość błonnika, który reguluje pracę jelit. Sok pomidorowy to również potężna dawka witalności, dzięki której nie zabraknie nam energii do walki z nadprogramowymi kilogramami.

Sok z pomidorów – bogate źródło potasu

Picie soku z pomidorów tłoczonego na zimno to duży krok w stronę profilaktyki wielu chorób. Dlaczego? Napój wyprodukowany z dojrzałych okazów może pochwalić się wysoką zawartością potasu odgrywającego istotną rolę w regulowaniu wielu procesów zachodzących w naszym organizmie. Ten cenny pierwiastek pozwala zwiększyć naszą wytrzymałość mięśniową, pozytywnie wpływa na pracę układu nerwowego, a na tym jego właściwości się nie kończą. Sok pomidorowy obfitujący w potas to skuteczna broń w walce ze schorzeniami układu sercowego i krwionośnego – stabilizuje ciśnienie tętnicze, a także rytm serca. Warto jednak pamiętać, aby wybierać soki naturalne tłoczone na zimno https://zdrowysok.com/11-soki-tloczone, które zachowują nie tylko wszystkie cenne właściwości pomidorów, ale także ich aromatyczny i wyrazisty smak.

Zobacz także: https://www.hyperweb.pl/co-to-jest-sok-tloczony/

Naturalny sok pomidorowy – ochrona wzroku

Trudno wyobrazić sobie codzienne życie bez prawidłowego widzenia, dlatego tak ważna okazuje jego profilaktyka. Jeśli chcemy jeszcze bardziej kompleksowo zadbać o nasze oczy to warto włączyć do swojej codziennej diety sok pomidorowy tłoczony, który znajdziemy m.in. na https://zdrowysok.com/. Stanowi źródło witamin z grupy A i C, luteiny oraz beta-karotenu przeciwdziałające powstawaniu tak groźnych schorzeń jak zwyrodnienie plamki żółtej czy zaćmy, które nieleczone mogą prowadzić do nieodwracalnych uszkodzeń narządu wzroku.