Łazienka jest pomieszczeniem specyficznym. Przystępując do jej aranżacji warto stawiać na sprawdzone rozwiązania – takie, które sprawią, że wnętrze będzie zarówno przyjemne, jak również użyteczne, funkcjonalne. Jednym z ważniejszych elementów jest grzejnik.

Dobrze zaprojektowana i wykonana łazienka sprawi, że wnętrze domu lub mieszkania będzie znacząco bardziej komfortowe. Należy zdać sobie sprawę z faktu, że bez funkcjonalnej łazienki będziemy mieli ograniczoną możliwość dbania o higienę oraz relaksowania się. Planując aranżację zwracamy uwagę na rozkład instalacji, wybór płytek, ceramiki, armatury. Szczególną uwagę warto zwrócić na grzejniki łazienkowe, które w tym pomieszczeniu pełnią naprawdę dużą rolę. Co to jest grzejnik łazienkowy, jaką pełni funkcję i jak wybrać najlepszy?

Grzejnik łazienkowy – dobór odpowiedniej mocy

Łazienka to pomieszczenie, które powinno być w maksymalny sposób docieplone. Bardzo popularnym rozwiązaniem jest stosowanie elektrycznego lub wodnego ogrzewania podłogowego. Dzięki niemu powierzchnia płytek jest ciepła, co ma znaczenie chociażby przy wychodzeniu z wanny bądź prysznica. To jednak grzejnik łazienkowy w dużej mierze odpowiada za komfort cieplny. Powinien być on dobrany mocą do wielkości pomieszczenia. Informację taką można uzyskać na stronie producentów grzejników.

Zobacz także: https://www.hyperweb.pl/5-sposob-na-tani-prad/

Budowa grzejnika łazienkowego

Najpopularniejszym rozwiązaniem jest zastosowanie grzejników w formie drabinek. Plusem takiego rozwiązania jest nie tylko skuteczność grzania, ale również komfort utrzymania czystości i możliwość suszenia ręczników. Ciekawym rozwiązaniem, bardzo często stosowanym w łazienkach jest zakup grzejnika łazienkowego wodno-elektrycznego, który może być stosowany przez cały rok. Kupując grzejnik warto również dopasować jego wysokość do wysokości pomieszczenia.

Design grzejnika łazienkowego

Producenci oferują szeroki wachlarz grzejników łazienkowych. Choć najpopularniejsze są wciąż tradycyjne, białe grzejniki łazienkowe to do bardziej śmiałych aranżacji można wykorzystać grzejniki o różnych kształtach, grubości, wysokości, fakturze na powłoce, a przede wszystkim kolorystyce. Dzięki montażowi np. czerwonego, czarnego bądź antracytowego grzejnika w łazience można uzyskać satysfakcjonujący efekt. Wybierając grzejnik łazienkowy kierujmy się przede wszystkim jakością jego wykonania, możliwością swobodnej regulacji mocy, trwałością powłoki.