W dzisiejszych czasach wiele ludzi ma kompleks związany z zębami. Niestety nie każdy może cieszyć się śnieżno białym uśmiechem. W związku z tym ludzie coraz częściej korzystają z profesjonalnej pomocy dentystów. Obecnie istnieje wiele metod wybielenia zębów, a jedną z nich jest metoda nakładkowa. Dobrze będzie dowiedzieć się wszystkiego na ten temat, aby zdecydować, czy to rozwiązanie dla nas.

Na czym polega nakładkowe wybielanie zębów?

Wielu ludzi nie zdaje sobie sprawy z tego, czym jest metoda nakładkowa, jeśli chodzi o wybielanie zębów. Nie jest ona skomplikowana. Na pierwszej wizycie dentysta taki jak dr Iwona Wilińska w Białymstoku robi odlew łuków zębowych i na ich podstawie przygotowuje specjalne nakładki. Nosi i zakłada się je w domu na określony czas przez dwa tygodnie według zaleceń lekarza.

Przed przystąpieniem do takiego wybielania powinniśmy wiedzieć, że lekarz pozwoli nam na to tylko wtedy, kiedy nasze zęby będą w pełni zdrowe. Ważne jest, aby zęby były proste i nie zawierały często występującego kamienia nazębnego. Tylko wtedy będziemy zupełnie pewni, że wykonany wcześniej odlew będzie w pełni pokrywał powierzchnię naszych zębów. Jest to ważne, jeśli chcemy, aby cały proces wybielania okazał się skuteczny.

Co powinniśmy wiedzieć o metodzie nakładkowej?

Jeśli chodzi o przeciwwskazania do takiego wybielania zębów, jest ich niewiele. Jedynymi są: próchnica, ubytki, ciąża i nałogowe palenie papierosów. Wybielanie nakładkowe zębów w Białymstoku rzadko wywołuje efekty uboczne. Jeśli już się pojawią, będzie to nadwrażliwość na ciepło i zimno.

Jeśli chcemy, aby efekt wybielenia długo się utrzymał, powinniśmy wiedzieć o kilku zasadach. W trakcie wybielania i dwa tygodnie po nim trzeba wprowadzić białą dietę. Oznacza to, że powinniśmy zrezygnować z soków owocowych, herbaty, kawy i czerwonego wina. Niekorzystne okażą się też produkty barwiące jak na przykład buraki czy wiśnie. Zabronione jest oczywiście palenie papierosów. Jeśli złamiemy ten zakaz, na naszych zębach mogą pojawić się zażółcenia, które będą nawet większe od tych sprzed zabiegu wybielania zębów.