Czy tkanina w stylu boho to dobry wybór na firany?

tkanina boho

Każdy, kto planuje aranżację swojego mieszkania, zdaje sobie sprawę z tego, jak ważną rolę w tym procesie odgrywają zasłony. Mają one nie tylko pełnić funkcję ochronną przed słońcem czy ciekawskimi spojrzeniami przechodniów, ale przede wszystkim wpływają na klimat i charakter wnętrza. W związku z tym wiele osób zastanawia się, czy tkanina w stylu boho to dobry wybór na firany.

Tkanina boho na firany – na co zwrócić uwagę?

Tkaniny w stylu boho, które nazywane są również hippie lub etnicznymi, cieszą się w ostatnim czasie dużą popularnością. Charakteryzują się one intensywnymi kolorami, wzorami i fakturami, co w połączeniu z oryginalnym designem tworzy wyjątkowy klimat. Decydując się na tkaninę boho na firany, warto zwrócić uwagę na kilka aspektów.

Po pierwsze, tkanina powinna być odpowiednio lekka, aby łatwo układała się na oknie. Należy unikać ciężkich, gruby materiałów, które zbyt mocno zagracają pomieszczenie. Odpowiednie tkaniny to np. bawełna, len czy muślin.

Po drugie, należy pamiętać o tym, że tkanina boho jest już sama w sobie bardzo dekoracyjna. Dlatego warto wybierać raczej jednolite kolory, które będą stanowić tło dla bogatych wzorów i faktur. Tym samym, nie przesadzimy z ilością ozdób i uda nam się zachować umiar.

Zasłony gotowe kontra robione na miarę

Wybierając tkaninę w stylu boho na firany, mamy do wyboru gotowe zasłony lub robione na miarę. Zasłony gotowe to szybki i wygodny wybór, ale niestety mają swoje ograniczenia. Przede wszystkim, zasłony te są dostępne tylko w standardowych wymiarach, co oznacza, że mogą nie pasować do naszych okien. Ponadto, zasłony gotowe często są wykonane z tańszych materiałów, co wpływa na ich trwałość i wytrzymałość.

Z kolei, zasłony robione na miarę pozwolą nam uzyskać idealny dopasowanie do naszych okien, dzięki czemu zyskamy idealny efekt wizualny. Będziemy mogli wybrać dowolną tkaninę, zdecydować o kolorze, wzorze, a także o dodatkowych ozdobach. Warto jednak pamiętać, że wykonanie takich zasłon wymaga czasu i nakładu finansowego.