Czy warto inwestować w monitoring osiedla?

monitoring

Istnieje wiele sposobów na to, aby zapewnić bezpieczeństwo mieszkańcom osiedli, niezależnie od tego, czy są to domy czy mieszkania. Jednym ze sposobów jest oczywiście montaż monitoringu, dzięki któremu na bieżąco będzie nagrywane to, co się dzieje.

W Polsce jest bardzo duża moda na tak zwane zamknięte osiedla, które bywają też nazywane osiedlami strzeżonymi. Bardzo dużym plusem takich właśnie rozwiązań jest oddzielenie terenu osiedla od reszty miasta, a tym samym znaczące ograniczenie wstępu dla osób, które nie są jego mieszkańcami. Jednocześnie deweloperzy starają się w różnorodny sposób zapewniać bezpieczeństwo mieszkańcom. Budki z ochroną, wynajęte agencje ochrony, montaż monitoringu, ustawienie kontroli dostępu – sposób jest wiele. Czy warto inwestować w monitoring? 

Czytaj też: https://www.hyperweb.pl/co-oznacza-inteligentny-budynek/

Co to jest monitoring?

Monitoring to system nowoczesnych kamer, których zadaniem jest monitorowanie tego, co się dzieje na wyznaczonym obszarze, zarówno wewnątrz obiektu, jak również na jego zewnątrz. Monitoring jest systemem, który działa całodobowo, a obraz może być bez problemu nagrywany i wykorzystany w razie potrzeby.

Kto montuje monitoring i jakie są jego zalety?

Monitoring najlepiej zamontować podczas prac wykończeniowych w budynku, ale nie ma przeszkód, aby wykonać to również później. Montażem monitoringu zajmują się specjalne firmy, które posiadają odpowiednie narzędzia oraz sprzęt potrzebny do wykonania montażu i serwisu. Serwisem monitoringu natomiast mogą zajmować się firmy, które wykonują np. konserwację techniczną budynków. Monitoring osiedlowy ma bardzo wiele zalet, a wśród najważniejszych można wymienić:

– wysoka estetyka,
– skuteczność,
– prosty montaż,
– całodobowy monitoring, 365 dni w roku,
– niska awaryjność,
– szerokie pole widzenia,
– obraz w bardzo dobrej jakości,
– charakter prewencyjny,
– możliwość dowolnego analizowania obrazu.

Konserwacja monitoringu i systemów dostępu

Raz na jakiś czas konieczne jest wykonanie usług związanych z konserwacją techniczną obiektów. Wśród nich są również usługi związane z konserwacją monitoringów oraz wszelkiego rodzaju systemów dostępu, które mogą funkcjonować w budynku.

Wykonywanie tego typu usług gwarantuje, że oba systemy będą działać sprawnie i nie będą narażone na usterki. Z racji tego, że zwłaszcza kamery wiszą przeważnie wysoko na elewacji i są narażone na wiatr i inne warunki atmosferyczne to wykonywanie serwisu i szybko ewentualnych napraw znacząco podniosą wydajność systemu.