Dlaczego nie powinniśmy się rozleniwiać za bardzo w czasie wolnym?

Aktywny czas wolny

,,Czas jest pojęciem względnym” – jak mówi cytat, ale niestety, każdy kto zwróci na to uwagę, jak płynie czas, zauważy również że upływa zdecydowanie zbyt szybko. Co więc zrobić, aby go dobrze spożytkować?

Sport – na to zawsze jest czas

Niektóre osoby nie lubią wręcz sportu, uważają go za ,,stratę czasu” (tak, lubimy ironię). Mimo wszystko jednak sport jest nam potrzebny, ponieważ jeśli przestaniemy się ruszać, oprócz otyłości możemy nabawić się poważnych problemów zdrowotnych. Wiadomo, ciężko czasami jest nam się ruszyć z pod ciepłego kocyka, kiedy na zewnątrz pada deszcz a my mamy cały dzień dla siebie, lecz mimo wszystko warto jest wtedy wstać, poćwiczyć trochę na świeżym powietrzu i dopiero wtedy myśleć o leniuchowaniu, z tego powodu że każdy, choć minimalny wysiłek fizyczny może nam się zwrócić z nawiązką, kiedy jesteśmy w sytuacjach które tego wymagają, dajmy na to na przykład dobiegnięcie na ostatni autobus, bądź pociąg po „spotkaniu biznesowym” (no dobrze, po imprezie też).

Rozwijanie swoich pasji

Kolejnym dobrym pomysłem na spędzenie swojego wolnego czasu jest rozwijanie swoich pasji. Lubisz grać na gitarze? Latać na paralotni? Grać na komputerze? To zamiast leżeć przed telewizorem, po prostu zacznij to robić. Wiadomo, pierwsza myśl jaka jest na początku to ,,nie chce bo to, bo tamto bla bla bla..” ale jeśli zmusisz się do tego i zaczniesz to robić, jesteśmy prawie pewni że poczujesz satysfakcję z samego chociażby faktu, że ruszyłeś/aś się z kanapy (bądź łóżka) i ,,coś ze sobą zrobiłeś/aś”.

Relaks po ciężkim tygodniu

Każdy z nas ma czasem ciężki dzień (bądź tydzień) i musi po tym jakoś odreagować. Nawet sam diabeł ma czasem zły humor, więc trzeba pomyśleć aby jakoś się zrelaksować. Nie chodzi tu też o spędzenie dnia przed telewizorem bądź komputerem, ponieważ jest to wtedy powtarzanie tego, co już robimy na co dzień. A skoro robimy to tydzień w tydzień, to już to nie działa jak wtedy, za pierwszym razem, prawda? Dlatego warto sprezentować sobie jeden dzień, i na przykład wybrać się w góry, nad morze bądź na przykład do spa. Każdy sposób będzie tutaj odpowiedni.

Jeśli chcesz odnosić sukcesy – to musisz pracować nad sobą

Osoby, które myślą, że aby być bogatym, wystarczy ,,trafić dychę w totka” są (wybaczcie za cierpkie słowa) naiwne. Większość osób dochodzi do bogactwa, przy pomocy własnych dwóch rąk, szczęścia oraz dzięki niezłomnej determinacji. Mamy porównywalne szanse aby zostać bogatym,(pracując po osiem godzin od poniedziałku do piątku dla jakiejś korporacji), do tego, że trafi w nas meteoryt, bądź spadnie na nas samolot. (czy to szczęście czy też pech, oceńcie sami).