Dlaczego warto inwestować w dobre okna pcv?

Okna PCV

Wybór stolarki okiennej często jest bardzo trudny. Wynika to z faktu, że producenci okien oferują naprawdę szeroki wachlarz rozwiązania, dopasowane do różnego rodzaju okien. Choć klienci w większości decydują się podczas zakupu ceną, to warto zwracać uwagę na kilka innych aspektów.

Dobrej jakości stolarka okienna to tak naprawdę podstawa funkcjonowania każdego domu.  Nowoczesne okna PCV zapewniają wysoki komfort użytkowania pomieszczeń, pozwalają pozbyć się uciążliwego hałasu, ograniczają koszty ogrzewania, wraz z foliami okiennymi mogą również ograniczać nasłonecznienie w sezonie wiosenno-letnim. Okna PCV Warszawa to idealne rozwiązanie zarówno dla nowych domów, jak również tych, które przechodzą kompleksową termomodernizację.

Czy decydując się na zakup okien PCV warto kierować się wyłącznie ceną, czy w grę powinny wchodzić także inne aspekty? Im lepiej rozeznamy się w ofercie i specyfikacji okien, tym lepsze okna kupimy, tym będziemy bardziej zadowoleni.

1. Cena nie idzie w parze z jakością

Kupując okna PCV zdecydowanie nie warto sugerować się wyłącznie niską ceną zakupu i dokładanie zapoznać się z przedstawioną ofertą. Trzeba pamiętać, że im tańsze okna, tym gorszą mają specyfikację, a to może przełożyć się na niski komfort użytkowania, straty ciepła. Nie bez znaczenia jest tu również sam montaż, który w przypadku najniższej oferty może nie zapewniać określonych standardów.

Zobacz także: https://www.hyperweb.pl/3-zalety-dobrych-drzwi-zewnetrznych/

2. Stabilność ram

Okna PCV powinny być przede wszystkim stabilne, utrzymywać dobrze często ciężkie skrzydła okienne, odporne na silne podmuchy wiatru. Im lepsze okna, tym rama okienna wykonana z lepszych materiałów, zapewniająca dłuższą żywotność okien.

3. Dobry pakiet okienny

Dobre okna to również dobrej klasy pakiet okienny, najlepiej trzyszybowy. Ma to znaczenie, gdyż przez szyby są największe straty ciepła. Im pakiet szybowy ma lepszy-niższy współczynnik przenikania ciepła tym okna są bardziej energooszczędne.

4. Jakość wykończenia okien

Okna powinny być również estetyczne. Estetyka ta przejawia się nie tylko gładkimi i ramami okiennymi, prawidłowo zamontowanymi szybami, wykończeniem uszczelek, ale również estetyką zawiasów, klamek – łatwym ich użytkowaniem. Okna muszą swoim wyglądem pasować do wnętrz oraz elewacji domu.

5. Dobre okna, większa żywotność

Dobrej klasy okna dłużej zachowają swoją żywotność. Warto pamiętać, że stolarka okienna to przede wszystkim inwestycja i nie będziemy jej wymieniać za kilka lat. Żywotność okien powinna być spokojnie obliczona na kilkadziesiąt lat.