Park maszynowy firm, które oferują sprzęt wykorzystywany na placach budowy, systematycznie się rozrasta. Nieodmienną i stale wysoko cenioną jego częścią są jednak urządzenia dźwigowe. Trudno sobie wyobrazić przeprowadzenie wielu prac budowlanych, jeśli firma budowlana nie mogłaby skorzystać z żurawia. Sprawdź. gdzie i przy jakich pracach najczęściej korzysta się z tego typu maszyn.

Nowoczesne żurawie kołowe

Niewielkie budynki jednorodzinne zazwyczaj nie wymagają użycia zaawansowanych systemów dźwigowych. Zupełnie inaczej jednak przedstawiają się sprawy organizacji transportu pionowego na dużych budowach osiedli wielopiętrowych bloków mieszkalnych. Odwiedzający mogą prawie z każdego punktu miasta zobaczyć na horyzoncie majestatyczne żurawie w Olsztynie, które pozwalają na szybkie przenoszenie nawet wyjątkowo ciężkich, gotowych konstrukcji żelbetowych.

Tego typu żurawie kołowe mogą z dużym powodzeniem być stosowane przy budowie mostów, autostrad i innych obiektów inżynieryjnych. Ich wysoki udźwig i ogromna precyzja działania sprawiają, że postęp prac na współczesnych placach budów jest wielokrotnie szybszy niż kilkadziesiąt lat temu.

Podnośniki koszowe w pracach na wysokości

Oprócz prac, które polegają przede wszystkim na przenoszeniu, załadunku i rozładunku, bardzo często wykorzystuje się dźwigi w pracach na wysokości. Pewnie nie raz widziałeś podnośnik koszowy w Olsztynie, a w nim pracownika, który montował elementy wykończeniowe na elewacji, dachu lub słupie. W wielu przypadkach podnośniki koszowe są w stanie zagwarantować większą wydajność pracy niż samodzielne wspinanie się i ciągłe przechodzenie w kolejne miejsca montażu.

Oprócz wygody i szybkości pracy niebagatelną zaletą, którą oferują podnośniki koszowe, jest bezpieczeństwo pracy na wysokości. Wielu wypadków, które wynikały z niewłaściwego zabezpieczenia stanowiska pracy, można byłoby uniknąć. Wystarczyłoby zamiast drabin, lin i innych tego typu zabezpieczeń skorzystać z możliwości, jakie dają nowoczesne podnośniki koszowe.