Hotel PSYjazny – u nas spędzisz wakacje z pupilem

Sezon wakacyjny to zwykle problematyczny czas dla właścicieli zwierząt. Normalne jest, że chcą wybrać się na – dłuższy lub krótszy – urlop, aby odpocząć od zobowiązań zawodowych. W takich momentach pojawia się jednak problem – co zrobić z ukochanymi zwierzętami? Można oddać je do hoteli zwierzęcych, przyjaciół lub rodziny, ewentualnie przenocować w hotelu, który akceptuje zwierzaki. Gdzie można spędzić wakacje z pupilem w górach?

Hotel przyjazny dla zwierząt – co to znaczy?

Decydując się na wakacje z pupilem, warto wybrać lokalizację z bliskim sąsiedztwem natury. Takie warunki umożliwiają swobodne i przyjemne spacery z psem. Nad Jeziorem Czorsztyńskim nie brakuje atrakcji dla zwierzęcia, które potrzebuje codziennej przechadzki. Hotel Pod Wulkanem łączy w sobie obecność natury, zabytkowych miejsc (nieopodal znajdują się zamki w Czorsztynie i Niedzicy) oraz wygody. To miejsce przyjazne dla wszystkich zwierząt. Goście mają możliwość spędzić urlop aktywnie – codzienne spacery z psem będą ich dopingować do górskich wycieczek oraz odkrywania pięknych zakątków w okolicy.

Należy pamiętać, że zwierzę, które pojawi się w Hotelu Pod Wulkanem, musi spełniać kilka kryteriów. Przede wszystkim nie powinno ważyć więcej niż 15 kg. Ponadto musi mieć obowiązkowo książeczkę zdrowia. Goście powinni jeszcze podczas rezerwacji noclegu poinformować recepcjonistów, że przybędą z pupilem – wtedy pracownicy hotelu zadbają o to, by dostosować zarezerwowany pokój do pobytu zwierzęcia, np. umieścić w nim wygodne legowisko, miski, karmę. Goście muszą również pamiętać, że obecność psa nie jest darmowa. Należy uiścić za niego dodatkową opłatę 20 zł za dzień. Noclegi nad Jeziorem Czorsztyńskim w Kluszkowcach to zatem idealne miejsce w Pieninach, do którego można przybyć z ukochanym zwierzęciem.

Dlaczego warto wybrać hotele przyjazne dla zwierząt?

Hotele przyjazne dla zwierząt to gwarancja opieki nad psem (i innymi zwierzakami). Goście nie muszą się już martwić, co zrobią podczas urlopu ze swoim pupilem – będą mieć go przy boku. Wspólne wyjazdy pogłębią relację między właścicielem a zwierzęciem. Zdarza się, że w wyniku rozłąki psy tracą zaufanie do swoich właścicieli (odbudowanie go może być trudne). Hotele przyjazne dla zwierząt to zazwyczaj tańsza opcja aniżeli certyfikowane hotele zwierzęce (ceny mogą tu wahać się między kilkadziesiąt a kilkaset złotych za dzień). Znalezienie hotelu, w którym zwierzęta mogą koegzystować na urlopie wraz ze swoimi właścicielami, nie jest – wbrew pozorom – łatwym zadaniem. Wiele obiektów noclegowych wciąż nie pozwala na obecność zwierzaków.