Jak wybrać dobrego dewelopera?

Dobry deweloper

Zakup własnego mieszkania lub domu to jedna z najważniejszych decyzji w życiu każdej osoby, która przed taką stanie. Trzeba wziąć pod uwagę wiele czynników zanim uznamy, że jest ona właściwa. Bardzo istotnym elementem tego procesu dla wielu jest wybór właściwego dewelopera. Czym się kierować, na co zwracać uwagę, aby mieć pewność, że podjęliśmy właściwą decyzję? Podpowiadamy.

Dobry deweloper – czyli jaki?

Ważnym czynnikiem, który determinuje to czy dany deweloper jest dobry czy też nie jest to czy jest on w stanie zaoferować swoim potencjalnym klientom pomoc w uzyskaniu kredytu hipotecznego. Taka relacja nie powinna ograniczać się jedynie do tego, że przekaże on któremuś z banków stosowne dokumenty, aby owe pieniądze uzyskać. Dobry deweloper oprócz tego będzie chociaż próbował podpowiedzieć klientowi, z jakimi bankami współpracuje, a ponadto udostępnia też kontakt do doradców kredytowych. Dobry deweloper oferujący sprzedaż mieszkań czy domów nie będzie także opiekował się swoim klientem tylko i wyłącznie przed dokonaniem transakcji, ale również po tym, jak ten kupi wybudowane przez niego mieszkanie czy też dom. Zanim jednak zdecydujemy się na daną firmę, dokładnie sprawdźmy jej wiarygodność. Tutaj pomocne nam będzie analizowanie odpisu z Krajowego Rejestru Sądowego lub Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej.

Zobacz także: https://www.hyperweb.pl/stan-deweloperski-mieszkania-lub-domu-na-co-zwrocic-uwage/

Bezpieczeństwo ponad wszystko

Zanim zdecydujemy się na zakup danej nieruchomości sprawdźmy, czy jest ona w pełni bezpieczna zarówno pod względem prawa budowlanego, jak również zabezpieczenia finansowego. Trzeba skontrolować daną firmę pod względem dokumentów inwestycji, jaką jesteśmy zainteresowani. Klient ma do tego zupełne prawo. Warto także popatrzeć na księgę wieczystą nieruchomości o zakupie której myślimy.

Sprawdzanie poprzednich inwestycji

Zanim zdecydujemy się na danego dewelopera można także dokładnie sprawdzić, jakie realizacje ma już na swoim koncie. Warto zobaczyć ilość przeprowadzonych inwestycji oraz to, jak są one różnorodne. Opłaca się także dokładne prześledzenie budowy na terenie miejscowości w której mieszkamy. W jakim celu? Otóż przede wszystkim po to, aby sprawdzić, czy deweloper posiada znajomość rynku lokalnego i jego potrzeb. Nie bez znaczenia jest także to czy współpracuje z dobrymi podwykonawcami. Można także sprawdzić opinie jakie krążą o nich wśród znajomych czy też użytkowników Internetu, którzy skorzystali z jego usług. To cenne wskazówki na drodze do dokonania dobrej decyzji. W końcu zakup mieszkania lub domu to inwestycja na lata i nie może być podjęta pochopnie.