Kiedy zakup rusztowań używanych się opłaca?

rusztowanie budowa

Jedną z niezbędnych pomocy przy wszelkich pracach budowlanych są wysokiej klasy rusztowania. Pozwalają bezpiecznie i wygodnie prowadzić działania na dużych wysokościach. Stanowią niezbędne wsparcie dla wielu firm budowlanych, a sama inwestycja w rusztowania zwraca się bardzo szybko. Co jednak w sytuacji, gdy kupno nowego systemu rusztowań jest zbyt dużym wydatkiem? Z pomocą przychodzą konstrukcje używane. Dowiedz się, kiedy warto po te sięgnąć.

Konieczność optymalizacji kosztów w przedsiębiorstwie

Momentem, w którym warto rozważyć rusztowania używane, jest potrzeba obniżenia kosztów związanych z funkcjonowaniem firmy. Dzięki wybraniu takich konstrukcji można znacząco zredukować wydatki potrzebne na zakup wyposażenia, które pozwoli prowadzić prace na wysokościach.

Najlepiej zdecydować się na systemy modułowe, które w razie potrzeby można dostosować pod konkretną wysokość. Gwarantuje to, że sprawdzą się doskonale i będą stanowiły wsparcie przy różnorodnych realizacjach.

Systematyczne wykonywanie prac na wysokościach

Własne rusztowanie to dobry wybór przede wszystkim dla przedsiębiorstw, które regularnie prowadzą prace budowlane na znacznych wysokościach. W takim przypadku posiadanie własnego rusztowania wpływa na możliwość sprawnego oferowania usług. Wystarczy rozłożyć posiadany zestaw w konkretnym miejscu i natychmiast przejść do realizacji.

W podjęciu decyzji o ewentualnym zakupie pomoże dokładna analiza profilu prowadzonej działalności. Kluczowe jest policzenie wszystkich realizacji w trakcie roku, przy których wykorzystywane było rusztowanie, obliczenie kosztów najmu i zestawie z ceną rusztowania. Mimo znacznej inwestycji na początku może to być bardzo dobry wybór, który szybko się zwróci.

Jak wybrać rusztowanie używane?

Przy zakupie produktów używanych bardzo ważne jest dokładne sprawdzenie stanu technicznego konstrukcji. Kwestia ta ma olbrzymie znaczenie dla bezpieczeństwa pracowników i możliwości sprawnego realizowania powierzonych zadań. Warto przy zakupie sprawdzić, czy na rusztowaniu nie pojawia się rdza, pęknięcia, a także to, w jakim stanie są wszelkie łączenia i elementy ruchome. Brak widocznych uszkodzeń świadczy o tym, że konstrukcja jest w dobrym stanie i posłuży przez długi czas. 

Zobacz także: https://hyperweb.pl/korzysci-z-zakupu-rusztowan-uzywanych/

Szeroki wybór rusztowań można znaleźć w ofercie: https://szalbud.pl/. Dostępne są konstrukcje o różnych rozmiarach, które w razie potrzeby można uzupełniać o dodatkowe moduły. Uniwersalne i funkcjonalne rusztowania z oferty będą wsparciem dla wszystkich firm budowlanych i sprawią, że realizowanie prac na wysokościach nie będzie stanowiło wyzwania.