Kilka rad, jak przygotować samochód do wakacji

Przygotowanie samochodu do wakacji

Lipiec oraz sierpień to zdecydowanie i tradycyjnie dwa najpopularniejsze wakacyjne miesiące. W obecnej sytuacji, gdy największą popularnością cieszą się krajowe wczasy warto pomyśleć o tym, aby dokładnie i fachowo przygotować swoje auto do wakacyjnych podróży. O czym warto pamiętać.


Większość z nas – osób, które w tym roku postawiły na wypoczynek w kraju zdecydowanie wybierze samochód jako podstawowy sposób transportu. Posiadanie własnego auta zdecydowanie zwiększa jakość podróżowania, pozwala również na docieranie tam, gdzie nie ma możliwości dotarcia komunikacją miejską bądź prywatną. Podróżowanie – zwłaszcza z rodziną sprawia, że w pierwszej kolejności powinniśmy przygotować samochód do drogi. Więcej na stronie http://renz.pl/. Jak to zrobić? Warto zadbać o kilka podstawowych spraw, aby usterka czy poważniejsza awaria nie zepsuła nam wakacyjnych planów.

Przegląd samochodu – podstawowa sprawa

Aby mieć 100% pewności, że auto jest sprawne warto odwiedzić ASO lub zaufany auto serwis, serwis automatycznych skrzyń biegów, wulkanizatora. To właśnie tam samochód będzie mógł być poddany diagnostyce, a wychwycone ewentualne usterki będzie można od razu naprawić. Warto zwrócić uwagę na stan opon, poziom płynów, układ kierowniczy, zawieszenie, układ hamulcowy oraz oczywiście klimatyzację, która jest nieocenionym towarzyszem podróży.

Zobacz także: https://openzone.pl/3-cechy-dobrego-warsztatu-samochodowego/

Ubezpieczenie i inne dokumenty

Choć jest to mniej związane ze stanem technicznym pojazdu to przed urlopem warto sprawdzić czy mamy ważne ubezpieczenie i inne dokumenty potrzebne do jazdy.

Wyposażenie samochodu

Przed wyjazdem zdecydowanie warto zadbać o wyposażenie samochodu we wszystko to, co może być przydatne podczas podróży. W samochodzie powinny się znajdować komplety kluczy, apteczka medyczna, gaśnica, latarka, rękawiczki, wyposażenie odblaskowe dla kierowcy. W razie nieplanowej usterki będzie więc można np. samemu zmienić koło.

Pielęgnacja auta

Ważnym i praktycznym aspektem jest oczywiście odpowiednia pielęgnacja auta. Prawdą jest bowiem, że zadbane i czyste auto zdecydowanie lepiej się prowadzi. Warto zadbać więc o odkurzenie samochodu, wyczyszczenie tapicerki samochodowej, umycie szyb, zastosowanie odświeżaczy. Przed wyjazdem warto zastosować sprawdzone kosmetyki samochodowe, aby w trakcie jazdy np. nie denerwował nas zapach odświeżacza. Dzięki temu podróż będzie zdecydowanie bardziej przyjemna.