Prostowanie keratynowe – wszystko, co trzeba wiedzieć przed zabiegiem

Każda kobieta marzy o pięknych, lśniących włosach, którymi można zabłysnąć w towarzystwie. Zadbane włosy wymagają przede wszystkim cierpliwości i wielu wyrzeczeń, na co nie zawsze mamy czas w pędzie codziennego życia. Od kilku sezonów niezwykle popularne jest keratynowe prostowanie włosów. Na czym polega? Jakie daje efekty? Czy każda kobieta może się na nie zdecydować?

Czym jest keratynowe prostowanie?

Keratynowe prostowanie włosów ma na celu odżywienie struktury włosa poprzez aplikację keratyny, czyli białka budulcowego wchodzącego w skład włosów. Keratyna przenika w strukturę włosa pod wpływem wysokiej temperatury, dlatego do zabiegu używa się prostownicy. Keratynowe prostowanie nazywane jest również brazylijskim prostowaniem włosów. Metoda została wynaleziona z myślą o brazylijskich kobietach, których bujne włosy mają tendencję do puszenia się. Południowoamerykański klimat niestety nie sprzyja gładkim, lśniącym włosom ze względu na dużą wilgotność powietrza oraz wysoką temperaturę. Zabieg keratynowy to wielka wygoda dla kobiet, które nie lubią spędzać długich minut przed lustrem w pogoni za idealnie prostymi włosami.

Szukasz portalu dla kobiet? Odwiedź: https://kobietaiuroda.pl/

Czy każda kobieta może zafundować sobie terapię keratynową?

Zabieg keratynowy na włosy polecany jest przede wszystkim kobieto, które na co dzień zmagają się z przesuszonymi włosami z tendencją do puszenia się. Takie włosy niestety trudno ujarzmić, dlatego coraz więcej kobiet decyduje się na wizytę u fryzjera. Nie ma znaczenia, czy posiadamy włosy naturalne, które nie były wcześniej poddawane zabiegom koloryzacji. Na prostowanie keratynowe mogą pozwolić sobie również kobiety z włosami farbowanymi, rozjaśnianymi czy traktowane innymi zabiegami fryzjerskimi.

Czy prostowanie keratynowe tylko u fryzjera?

Jeśli nie mamy doświadczenia w przeprowadzaniu zabiegów fryzjerskich, najlepszym rozwiązaniem będzie wizyta u fryzjera. Fryzjer dobierze odpowiedni preparat do rodzaju naszych włosów, a sam zabieg przeprowadzi w sposób profesjonalny. Aby zaoszczędzić na wizycie u fryzjera wiele kobiet decyduje się na keratynowe prostowanie w zaciszu domowym, co nie zawsze daje zamierzone efekty. W internecie lub sklepach z preparatami fryzjerskimi już za kilkadziesiąt złotych można zakupić dobrej jakości preparaty keratynowe. Pozostaje tylko kwestia odpowiedniej aplikacji produktu oraz procesu prostowania. Samodzielne przeprowadzenie zabiegu keratynowego jest niemal niemożliwe – do pomocy można namówić przyjaciółkę czy siostrę.

Zobacz także: http://hydraportal.pl/jak-nosic-damskie-garnitury/

Jak przebiega prostowanie keratynowe włosów?

Pierwszym krokiem jest oczyszczenie włosów z wszelkich zabrudzeń za pomocą specjalnie do tego przeznaczonego szamponu. Po dokładnym umyciu włosów następuje ich wysuszenie. Na suche włosy należy równomiernie nałożyć preparat keratynowy według zaleceń producenta. Następnie trzeba odczekać około 30 minut, aby keratyna „miała czas” się wchłonąć. W ten sposób przygotowane włosy należy wysuszyć suszarką. W tym momencie do gry wchodzi prostownica. Urządzenie powinno być nagrzane do temperatury 200-230 st. Celsjusza. Włosy należy podzielić na mniejsze sekcje, aby nie przeoczyć żadnej partii. Wydzielone pasmo włosów należy prostować od 8 do 10 pociągnięć, w zależności od tego, jaki efekt chcemy uzyskać. Cały zabieg może trwać od 2 do nawet 5 godzin, w zależności od objętości i długości włosów.

Włosy należy umyć nie wcześniej niż 48 godzin po przeprowadzonym zabiegu keratynowym. Należy również unikać innych źródeł wilgoci jak deszcz czy śnieg. Po pierwszym zmyciu włosów należy również zaaplikować specjalną odzywkę, która zregeneruje strukturę włosa po wymagającej terapii keratynowej.

Jak długo utrzymuje się efekt prostych włosów?

Efekt idealnie prostych i widocznie odżywionych włosów utrzymuje się do kilku miesięcy po zabiegu. Zazwyczaj jest to okres trwający nawet 6 miesięcy, co dla wielu kobiet jest olbrzymim ułatwieniem w codziennym modelowaniu i układaniu włosów.