Najpopularniejsze dyscypliny sportowe w Polsce

sport top

Polacy to wielcy fani sportu, a emocje przeżywane przez nas podczas wszelkich wydarzeń sportowych, zwłaszcza tych, w których uczestniczą polscy zawodnicy są nieporównywalne z niczym innym. Emocje i zastrzyk adrenaliny zapewniają także legalni bukmacherzy. Popularność dyscyplin sportowych sprawia, że bukmacherzy przyjmują zakłady na różne wydarzenia, a kibice mają okazję cieszyć się nie tylko ze zwycięstw polskich sportowców, ale także z wygranych u bukmachera pieniędzy i dodatkowej gotówki w portfelu.

Jakie dyscypliny są najpopularniejsze w naszym kraju?

Piłka nożna– Bez wątpienia najpopularniejszą u nas dyscypliną sportu jest piłka nożna. To mały paradoks, ponieważ jako drużyna nie zdobyliśmy medalu na żadnych wielkich turniejach, a ostatni sukces miał miejsce w 1992 roku podczas Igrzysk Olimpijskich w Barcelonie, kiedy to nasza ekipa sięgnęła po srebrny medal. Lata oczekiwań na jakikolwiek sukces nie ostudziły zapału polskich kibiców, którzy nadal chętnie wspierają naszą reprezentację. Nie bez znaczenia jest też fakt, że jako kraj posiadamy coraz lepszych piłkarzy. Sukcesy Roberta Lewandowskiego, Wojciecha Szczęsnego, czy ostatnio Krzysztofa Piątka odbiły się szerokim echem i sprawiły, że każde dziecko trenujące grę w piłkę chce zostać ich następcami.

Skoki narciarskie – Drugą w kolejności dyscypliną, którą nasi rodacy wręcz uwielbiają są skoki narciarskie. Świadczy o tym fakt, że transmisje są dostępne w telewizji publicznej i od wielu lat oglądają je miliony osób. Popularność najpierw Adama Małysza, a teraz Kamila Stocha spowodowała, że ich dyscyplina w Polsce rozkwitła. Na horyzoncie widać już następców, dlatego nic nie wskazuje na to, że skoki miałyby nagle stracić popularność.

Siatkówka – To klasyczny przykład dyscypliny, w której sukcesy odniesione przez Polaków stały się powodem jej gigantycznej popularności. Mamy to szczęście, że od wielu lat dysponujemy świetną drużyną, która pomimo wprowadzania do niej nowych zawodników wciąż zdobywa medale międzynarodowych turniejach.