O czym pamiętać decydując się na wyłączenie Ad Blue?

ad blue

W nowoczesnych pojazdach znajduje się sporo elektronicznych rozwiązań, ułatwiających jazdę lub wpływających na bezpieczeństwo. Nie wszystkie są potrzebne kierowcom i niekiedy mogą powodować utrudnienia zamiast ułatwień. Problematyczny bywa np. układ SCR, ale można pozbyć się problemu poprzez usunięcie AdBlue.

Gdzie zlecić wyłączenie Ad Blue?

Tego typu czynności trzeba wykonywać z dużą ostrożnością, z użyciem specjalistycznego oprogramowania, najlepiej przez specjalistę. Dla bezpieczeństwa pojazdu dobrze jest znaleźć zakład realizujący podobne usługi. Profesjonalne wyłączenie Ad Blue w Poznaniu umożliwia pozbycie się problematycznego systemu bez żadnych przykrych konsekwencji.

Serwis może wykonać wyłączenie Ad Blue bez konieczności wprowadzania zmian fizycznych w strukturze pojazdu. Nie są usuwane żadne części, nie trzeba przeprowadzać demontażu silnika. Zmiana dotyczy oprogramowania sterownika samochodu i jest wprowadzana dzięki użyciu komputera na wyposażeniu warsztatu. 

Gdzie można wykonać tuning samochodu?

Naprawy lub modyfikacje pojazdu, w tym usuwanie AdBlue, zleca się firmom dysponującym odpowiednim wyposażeniem – niezbędne są komputery z oprogramowaniem, co umożliwia zmiany programowe. Serwisy takie wykonują również profesjonalny tuning samochodów w Poznaniu z wykorzystaniem komputerów. 

Ważną kwestią w przypadku tuningu programowego lub usuwania AdBlue jest możliwość przywrócenia samochodu do stanu fabrycznego. Można to zrealizować w dowolnym momencie, najlepiej w tym samym warsztacie. Zarówno wyłączenie, jak i cofnięcie zmian związanych z AdBlue nie zmienia w żaden sposób poprawnego funkcjonowania silnika.

Dlaczego w ogóle usuwa się AdBlue?

AdBlue jest elementem układu SCR, którego działanie często irytuje kierowców i nie jest niezbędne do poprawnego korzystania z pojazdu. Jedną z funkcji jest np. tryb awaryjny, który może być aktywowany podczas jazdy w przypadku wykrycia niewielkich problemów w pracy podzespołów. Nie każdy kierowca wymaga takich możliwości, więc decyduje się na wyłączenie układu.

Podsumowując, obecnie można wyłączyć układ AdBlue w samochodzie. System ten można zdeaktywować w profesjonalnych serwisach za pomocą odpowiedniego oprogramowania.