Latem nasza skóra narażona jest na działanie słońca – nadmierna ekspozycja na jego promienie przyśpiesza starzenie się skóry i negatywnie wpływa na jej wygląd. Z tego powodu bardzo ważne jest, by pamiętać o odpowiedniej pielęgnacji twarzy. W ostatnich miesiącach coraz większą popularność zdobywa oczyszczanie wodorowe – ten prosty zabieg pozwoli nam utrzymać zdrowy i promienny wygląd naszej skóry oraz poprawi jej kondycję.
Czym jest oczyszczanie wodorowe?
Zabieg wykonywany jest przy użyciu aktywnego wodoru i polega na wprowadzaniu jego mikrocząsteczek w głąb skóry. Wnikają one w strukturę komórki i eliminują tzw. wolne rodniki, czyli główną przyczynę starzenia się naszej skóry. Podczas zabiegu wodór wprowadzany jest za pomocą strugi wody emitowanej pod wysokim ciśnieniem. Zabieg ten jest najczęściej czteroetapowy. Pierwszy krok to peeling kawitacyjny lub mikrodermabrazja, których zadaniem jest wstępne oczyszczenie ze zbędnego naskórka lub resztek makijażu. Następnie rozpoczyna się proces wprowadzania wodoru w głębokie warstwy skóry. Ostatnimi etapami są elektroporacja na bazie kwasu hialuronowego oraz masaż przy użyciu produktów pielęgnacyjnych. Zabieg jest całkowicie bezbolesny i bezinwazyjny. Nie ma potrzeby wcześniejszego przygotowywania się do zabiegu, nie istnieje również konieczność rekonwalescencji tuż po nim. I co więcej, na oczyszczanie wodorowe można z powodzeniem zdecydować się również w cieplejsze pory roku.
Szukasz podobnych przykładów zabiegów? Przeczytaj ten artykuł: Bezpieczne metody pielęgnacyjne na lato… czyli jakie?
Dla kogo przeznaczony jest zabieg oczyszczania wodorowego? Czy istnieją przeciwwskazania?
Jeżeli zauważymy, że nasza skóra stała się sucha, odwodniona, wymaga głębokiego oczyszczenia lub straciła swój blask, zabieg oczyszczania wodorowego pozwala na skorygowanie wszystkich tych niedoskonałości. Kuracja przeznaczona jest dla każdego typu skóry – nie istnieją przeciwwskazania ograniczające wybór tej metody dla cery przetłuszczającej się, naczyniowej lub trądzikowej. Oczyszczanie wodorowe jest odpowiednie dla kobiet i mężczyzn w każdym wieku. Należy jednak pamiętać o tym, że w przypadku np. alergii czy występowania długotrwałej opryszczki należy zaniechać decyzji o oczyszczaniu wodorowym. Przeciwwskazaniami są również choroby takie jak nowotwory, cukrzyca lub epilepsja. Nie zaleca się również zabiegu osobom, które mogą posiadać (w chwili jego wykonywania) elementy elektroniczne lub chirurgiczne w skórze.
Oczyszczanie wodorowe – efekty kuracji
Już bezpośrednio po zabiegu możemy zauważyć jego pozytywne efekty. Skóra staje się w widoczny sposób odświeżona, wygładzona, nawilżona i napięta. Neutralizacja wolnych rodników – czyli główny cel oczyszczania wodorowego – powoduje, że proces starzenia się naszej skóry jest spowolniony, a szybka i widoczna jej rewitalizacja sprawia, ze zabieg ten wciąż zyskuje na popularności i staje się jednym z czołowych zabiegów medycyny estetycznej.
Wodorowe oczyszczanie twarzy umożliwia głęboką i odświeżającą pielęgnację tego obszaru. Jak podaje choćby to obszerne opracowanie, bezbolesny przebieg kuracji i natychmiastowe rezultaty sprawiają, że okazuje się doskonałym wyborem dla każdej osoby, która chce poprawić kondycję swojej cery, odpowiednio ją nawilżyć i powstrzymać proces jej starzenia się.
Leave a Reply