Płytki granitowe – sposób na dekorację w kuchni w stylu loft

kuchnia

Moda na styl industrialny trafiła do naszego kraju stosunkowo niedawno. Jednak już teraz loftowe wnętrza masą całą masę fanów. Trudno się dziwić. Mieszkania oraz domy urządzone w tym stylu wyróżniają się funkcjonalnością, praktycznością i wysoką estetyką. Dodatkowo, styl loftowy można łatwo wprowadzić zarówno w dużym apartamencie, jak niewielkiej kawalerce. Jednym z najważniejszych miejsc w industrialnych wnętrzach jest kuchnia. Jak ją urządzić?

Kuchnia w stylu loft

Kuchnia to prawdziwe serce domu każdego maniaka gotowania. Podczas urządzania swoich mieszkań i domów coraz częściej decydują się oni na aranżację tego pomieszczenia w stylu loftowym. Szorstkość, chłód i pozorny brak wykończenia potrafią stworzyć miejsce pełne inspiracji i przytulności. Takie kuchnie poznać można, między innymi po nieotynkowanych ścianach, drewnie, cegle i wyjątkowych płytkach.

Charakterystyczną cechą kuchni w stylu loftowym jest również wyjątkowe oświetlenie. Często przybiera ono formę ciężkich, przypominających przemysłowe, lamp. Co ważne, kuchnie zaaranżowane w tym stylu to nie tylko pofabryczny wygląd, ale również duża funkcjonalność i praktyczność.

Duże otwarte przestrzenie sprawiają, że łatwo się po nich poruszać. To ogromny plus dla tych, którzy uwielbiają zaangażować się w proces gotowania.

Jak szybko urządzić kuchnię w stylu loftowym?

Ogromną rolę w urządzaniu industrialnych wnętrz odgrywają nieprzeciętne dodatki. Jednym z nich jest podłoga, nad którą warto się dłużej pochylić.

Materiałów, z których może zostać wykonana jest co najmniej kilka. Projektanci i specjaliści od wnętrz, którzy na co dzień zajmują się tym stylem przekonują, że dopuszczalne jest wykorzystanie takich materiałów jak drewno, beton oraz granit. Każdy z nich ma swoje plusy oraz minusy.

Z naszym obserwacji wynika, że w przypadku aranżacji kuchni, coraz więcej osób decyduje się na płytki granitowe. Nie tylko wyglądają one znakomicie, pasują do chłodu betonu, drewna oraz metalu, ale przede wszystkim są rozwiązaniem bardzo praktycznym. Ze względu na swoją powierzchnię stosunkowo łatwo utrzymać je w czystości, co ma ogromne znaczenie w przypadku kuchni, gdzie regularnie elementy jedzenia lądują na podłodze.

Dodatkowo producenci granitowych płytek oferują swoim klientom w zasadzie nieograniczone możliwości aranżacyjne. Tego rodzaju płytki dostępne są w wielu wariantach kolorystycznych i wielu fakturach. Pozwala to łatwo dopasować ich wygląd do stylu industrialnego samej kuchni.