Porządek na budowie – jak go utrzymać

Porządek na budowie

Budowa własnego domu to ogromny proces logistyczny. Trzeba dbać o to, aby nic nie było zaniedbane, o dostępność towarów, a także porządek, który jest bardzo ważną rzeczą, zapewniającą komfort pracy.

Nikt z nas nie lubi pracować w miejscu, w którym panuje bałagan. Zaśmiecony plac budowy, porozrzucane narzędzia, rozpakowane materiały budowlane, gruz, stal, innego rodzaju odpady sprawiają, że nasza budowa przypomina raczej wysypisko śmieci niż miejsce, gdzie prowadzone są prace budowlano-wykończeniowe. Porządek na placu budowy poprawia organizację pracy, sprzyja wydajności, pozwala na większy optymizm i powoduje zdecydowanie mniejszy wysiłek. Więcej na stronie internetowej https://ekoraff.pl/

Istnieje kilka prostych sposobów na to, aby plac budowy prezentował się należycie oraz na to, aby na terenie budowy w prosty sposób utrzymać porządek.

1. Wynajem kontenera budowlanego

Kontenery na gruz oraz innego rodzaju odpady budowlane zdecydowanie sprzyjają utrzymaniu porządku na placu budowy. Dostępne w różnych wielkościach i pojemnościach pozwalają na bieżące segregowanie odpadów oraz ich usuwanie z budynku. Wyrzucając śmieci z budowy do kontenera sprawiamy, że znajdują się one w jednym miejscu. Zalet wykorzystania kontenerów budowlanych jest bardzo dużo. Dostarczane są one przez wyspecjalizowane firmy – bezpośrednio na budowę oraz na określony czas – z reguły jest to kilka dni. Można również wynająć kontener na dłuższy okres, wszystko zależy od tego, jakie będą szczegóły wynajmu. Do największych plusów takiego rozwiązania należy oczywiście możliwość pozbycia się z placu budowy praktycznie wszystkich typów odpadów.

Zobacz także: https://www.hyperweb.pl/gdzie-wyrzucac-odpady-budowlane/

2. Sprzątanie po każdym dniu

Jednym z najbardziej sprawdzonych sposobów na utrzymanie porządku na budowie jest regularne jej sprzątanie – większe i kompleksowe może być przeprowadzane co kilka dni, mniejsze każdego dnia – na koniec pracy. Do mniejszego sprzątania należy zaliczyć usuwanie małych śmieci z pomieszczeń, pakowanie ich np. w worki, sprzątanie materiałów budowlanych, sprzątanie i układanie narzędzi. Regularne sprzątanie budowy sprawi, że będzie ona lepiej wyglądać, a praca na niej będzie zdecydowanie bardziej przyjemna.

3. Podział placu budowy

Należy wyznaczyć miejsca, gdzie będą magazynowane śmieci i inne odpady budowlane przed ich wyrzuceniem do kontenera. Najlepiej wyznaczyć jedno pomieszczenie z łatwym dostępem do wyjścia. Może być to np. garaż. Dobrym rozwiązaniem jest również posiadanie miejsca do składowania materiałów.