Rocznica ślubu – czy warto polecieć do Turcji?

wycieczka do turcji

Turcja to jeden z najczęściej wybieranych przez polskich turystów kierunków. Jej ogromną zaletą jest fakt, że ze względu na ciepły klimat można ją z powodzeniem odwiedzić również poza miesiącami wakacyjnymi. Czyni to z niej idealne miejsce na zorganizowanie wspólnej podróży z okazji rocznicy ślubu. Dlaczego warto odwiedzić ten piękny kraj? Oto kilka powodów!

Dlaczego warto wybrać Turcję na rocznicę ślubu?

Turcja to kraj, który ma naprawdę wiele do zaoferowania turystom. Każdy z nich znajdzie tam coś idealnie dopasowanego do siebie. Szukacie relaksu i odpoczynku od codziennego zgiełku? W tym celu warto udać się na południe tego pięknego kraju, do takich kurortów jak m.in. Antalya, Side, Bodrum czy Belek. Złoty piasek, gorące słońce, błękitne niebo i krystalicznie czysta woda. Czego chcieć więcej?

A może jesteście pasjonatami historii? W takim wypadku obowiązkowym punktem rocznicowej wyprawy powinien być Efez! Jest to jedno ze starożytnych miast jońskich, które zachwyca liczbą historycznych atrakcji. Warto odwiedzić również znane z wapiennych wodospadów i gorących źródeł Pamukkale oraz słynącą z wygasłych wulkanów Kapadocję. Korzystając z https://www.traveligo.pl/, dotrzesz do każdego z tych miejsc!

Stambuł – miasto położone na dwóch kontynentach

Stambuł to wyjątkowe miejsce na mapie Turcji, Europy, a także… Azji. Tak, jest to miasto położone na dwóch kontynentach, które przedzielone są cieśniną Bosfor. Odwiedzając to wspaniałe miasto, można zauważyć, że to nie tylko podział geograficzny, ale także kulturowy. Stambuł to miejsce słynące z wielokulturowości, w którym spotykają się ze sobą kultura europejska oraz azjatycka. Warto doświadczyć tego na własnej skórze!

Wspomniana cieśnina Bosfor dzieli miasto na dwie zupełnie odrębne i różne od siebie części. W obu z nich możemy spotkać wiele wartościowych zabytków. Jadąc tam na wakacje, obowiązkowo musimy zobaczyć takie miejsca jak m.in. Hagia Sophia, Błękitny Meczet, Wieża Galata czy Cysterna Bazyliki. Uwagę powinien przyciągać także leżący w samym centrum Plac Taksim. Stambuł to miejsce, które albo się kocha, albo nienawidzi. Liczymy, że w Waszym przypadku będzie to ta pierwsza opcja.

Lokalne przysmaki – kwintesencja Turcji

Zastanówmy się przez chwilę – z jakimi napojami kojarzy się Turcja? Oczywiście jest to herbata oraz kawa. Wakacje w Turcji nie mogą obejść się bez spróbowania, jak te popularne również i u nas napoje są przyrządzane przez miejscowych. To znakomita okazja, aby w ramach świętowania rocznicy ślubu udać się do jednej z tysięcy kawiarni i zagłębić się w miejscowych smakach.

Osobnym tematem jest turecka kuchnia. Warto wiedzieć, że Turcy bardzo dużą uwagę przykładają do jakości produktów wykorzystywanych do przyrządzania dań, dlatego też możemy mieć pewność, że zjedzone tam jedzenie będzie jakościowe. Miejscowa kuchnia charakteryzuje się dużą ilością przypraw i ważyć. Warto spróbować tam takich dań jak m.in. kebab, kofte czy pide.