Styl casual nie musi być nudny, czyli jak wyróżnić się z tłumu

Większość Polaków kupuje swoje ubrania w sieciowych sklepach odzieżowych. Jest to jedna z najbardziej przystępnych form wzbogacania swojej garderoby ze względu na szeroką dostępność marek w centrach handlowych czy lokalnych pasażach. Coraz większą popularnością cieszą się również mniejsze marki odzieżowe dystrybuujące swoje produkty drogą internetową, co dla wielu z nas jest sposobem na szybkie zakupy bez wychodzenia z domu.

Duża konkurencja na rynku modowym jednak sprawia, że coraz trudniej nam komponować oryginalne stylizacje codzienne bez ryzyka, że koleżanka z pracy czy współtowarzyszka imprezy nie będzie ubrana dokładnie w taki sam zestaw. Jednak dzięki kilku prostym trikom można zadbać o swój niepowtarzalny styl przy użyciu ubrań pochodzących z różnych źródeł. Jak to zrobić?

Stylizacje casualowe: nie tylko czerń i biel

Pokonując drogę z domu do pracy nie można oprzeć się przekonaniu, że Polacy wprost uwielbiają neutralne kolory. Nie ma w tym nic złego, dopóki nie zatracamy swojej osobowości poprzez komponowanie codziennych stylizacji opartych jedynie na szarościach, czerniach, bielach czy brązach. Takie podejście do mody casualowej to bardzo prosty przepis na zniknięcie w tłumie ludzi o podobnych upodobaniach estetycznych. Warto zatem stopniowo wprowadzać do swojej codziennej rutyny stylizacje wzbogacone o mocne akcenty – czerwona marynarka, żółtka torebka czy neonowe szpilki to tylko niektóre pomysły na wyróżnienie się z tłumu.

Stylizacje casualowe: kolorowy total look

Głównym założeniem stylizacji typu „total look” jest nacisk na ujednoliconą kolorystykę czy podobne faktury. Na polskich ulicach nie brakuje kobiet, które pokochały „total look”, jednak wybór najczęściej pada na bezpieczną czerń czy szarość. Warto jednak odważyć się na zasilenie swojej garderoby w intensywne ubrania. Prostym sposobem na modny i barwny „total look” jest… kolorowy garnitur. Zestawienie klasycznych spodni i dopasowanej marynarki od kilku sezonów nie schodzi z pierwszych okładek prestiżowych magazynów modowych. Zakładając pastelowy czy żarówiasty garnitur mamy pewność, że nie przejdziemy niezauważone.

Stylizacje casualowe: odzież patriotyczna

Kupowana najczęściej w jednym głównym celu, jakimi są ważne wydarzenie sportowe czy kulturalne. Koszulka patriotyczna jednak wcale nie musi zalegać nam w szafie i czekać na odpowiedni moment. Stylizacje casualowe z odzieżą patriotyczną w roli głównej to świetny sposób na ożywienie swojego wyglądu niezależnie od tego, czy wybieramy się do pracy, do szkoły czy na koncert międzynarodowej gwiazdy. Wystarczy spojrzeć na nasze amerykańskie koleżanki – one niemal na każdym kroku podkreślają swoje pochodzenie, nie szczędząc sobie zestawów z koszulkami z motywami flagi czy symboli narodowych. Coraz więcej firm odzieżowych z naszego rodzimego podwórka tworzy ciekawe projekty odzieży patriotycznej, które zasługują na więcej uwagi.

Zobacz także: https://superweb.com.pl/jak-sie-ubrac-na-mecz-porady-dla-poczatkujacej-kibicki/