Tikka masala – smaki kuchni azjatyckiej

tikka masala

Tikka masala to danie, które podbiło serca bardzo wielu osób na całym świecie. Choć przyrządzają je Hindusi, powstało poza granicami Indii, w Wielkiej Brytanii. Dlaczego warto zamawiać dania kuchni azjatyckiej na dowóz?

Tikka masala – jakie produkty można znaleźć w tej potrawie?

Tikka masala w Katowicach na Ligocie to danie spopularyzowane na Wyspach Brytyjskich z indyjskim rodowodem. Każdy lokal przyrządza go trochę inaczej. Nie ma dwóch takich samych potraw tikka masala. Podstawą są drobiowe filety z udka, które marynuje się w tandoori oraz podaje z sosem z pomidorów z sokiem z cytryny. Całość podaje się w towarzystwie ryżu jaśminowego, orientalnych ziół oraz odrobiny migdałów. W przepisie nie znajduje się ani masło, ani śmietana. Odróżnia to danie na przykład od butter chicken. Mogą zatem jeść je osoby nietolerujące laktozy. Tikka masala to miła odmiana od burgerów, pizzy i kebabów, która pozwala przenieść się w egzotyczne rejony świata i poczuć smak orientalnych, aromatycznych przypraw.

Restauracja Hurry Curry – bogaty wybór dań dla fanów kuchni indyjskiej

Restauracja Hurry Curry to dobra opcja dla osób, które nie chcą samodzielnie gotować, lecz spróbować czegoś na wynos. Szeroki wybór dań sprawia, że każdy znajdzie w menu coś dla siebie. Butter chicken to klasyka gatunku, podobnie jak tikka masala. Oba mają indyjskie pochodzenie, lecz zostały przygotowane w Wielkiej Brytanii. Jeśli nie masz ochoty samodzielnie gotować lub zaprosiłeś gości na kolację, możesz skorzystać z oferty restauracji Harry Curry. Sosy, napoje, przystawki, zupy i dania główne czekają na to, abyś ich skosztował.

Kuchnia indyjska, tajska, japońska i wiele innych – bogate menu pozwala jeść różnorodnie i otwierać się na nowe smaki. Zamówienie z dowozem to bardzo praktyczna opcja dla klientów, którzy nie mają czasu ani ochoty stać przez wiele godzin w kuchni. Wygoda i atrakcyjne smaki pozwalają rozkoszować się daniami zawsze wtedy, gdy ma się na to ochotę. Smacznego!