Wulkanizacja Poznań. Ile kosztują podstawowe usługi?

Zbliża się sezon zimowy, a to dla zmechanizowanych użytkowników Poznania jednoznacznie wiąże się z sezonową wymianą opon. Aby nie przepłacać warto sprawdzić ceny jakie za podstawowe usługi wulkanizacyjne w Poznaniu przyjdzie nam zapłacić. Rodzi się również pytanie czy lepiej i taniej serwisować opony w mieście czy na jego peryferiach. Analizując ceny usług odpowiedź wydaje się prosta – w Poznaniu zapłacimy więcej niż np. w Mosinie.

Droga wulkanizacja w Poznaniu

Poznań to duże miasto, a jak we wszystkich metropoliach w Polsce ceny usług są tym wyższe im bliżej centrum. Nie zawsze są to jednak wielkie różnice. To bardzo istotne dla końcowego odbiorcy, ponieważ wulkanizacja w Poznaniu jak i zresztą w pozostałych miastach to usługa, w której cena nie jest często decydującym czynnikiem. Liczy się tu takie subiektywne czynniki jak przywiązanie do warsztatu, dobry marketing szeptany, małą odległość od miejsca zamieszkania, dostępna przestrzeń magazynowa do przechowywania opon czy chociażby łatwy wjazd do środka serwisu. Wszystkie te cechy sprawiają, że duży procent klientów może zaakceptować różnicę kilku złotych, jeśli warsztat spełnia chociaż część z tych wymogów.

Wymiana opon w Poznaniu o wiele droższa niż w okolicy

Nie mniej dla Poznaniaków cena jest nadal ważna. Końcowi koszt wymiany opony zależy m.in od wielkości felgi oraz materiału z jakiego jest wykonana. Inną kwotę zapłacimy więc za felgę 15-calową wykonaną z aluminium, a inną za tę ze stali.  Najpopularniejszym rozmiarem są obecnie obręcze 15 i 16 calowe. Wymiana kompletu opon w Poznaniu to w takim przypadku koszt od 110 do 130 zł dla felg stalowych i 130-150 dla alufelg.

Porównując to z ceną usługi w podpoznańskiej Mosinie wychodzi drogo. W oddalonym o 20 km miasteczku zapłacimy kolejno 95 zł za wymianę opon ze stali i 100 zł za te aluminiowymi obręczami. Nawet doliczając koszty paliwa, nadal opłaca się przejechać i skorzystać z usług jednego z wulkanizatorów w Mosinie.

Wymiana kół – Poznań górą

O ile wymiana opon w Poznaniu jest sporo droższa niż w okolicy, o tyle takich różnic nie ma już przy wymianie całych kół. Za komplet 4 kół z oponami założonymi na felgi przyjdzie nam zapłacić w Poznaniu od 60 do 70 zł za obręcze stalowe i 70 do 80 za felgi aluminiowe.

W przypadku tej samej usługi we wspomnianej już Mosinie, koszt założenia całych kół to kolejno 60 zł dla felg stalowych i 65 zł dla felg aluminiowych. Tutaj wulkanizacja w Poznaniu będzie dla wielu  mieszkańców miasta lepszym rozwiązaniem zważając na wymienione wcześniej cechy jakościowe jakimi kierują się konsumenci.

Przechowalnia opon – lepiej w Poznaniu czy Mosinie?

Podczas sezonowej wymiany opon wielu klientów korzysta z udogodnień oddania opon do przechowalni w zakładzie wulkanizacyjnym. To wygodne rozwiązanie zwłaszcza dla mieszkańców Poznania, którzy często nie mogą sobie pozwolić na wygospodarowanie dodatkowej przestrzeni na opony we własnym domu. Za miejsce w magazynie wulkanizatora należy jednak oczywiście zapłacić. Tutaj znów widać różnicę w cenach panujących w dużym mieście w stosunku do jego okolic. Za przechowywanie sezonowe kompletu opon w Poznaniu zapłacimy od 100 do 110 zł . Podobnie wygląda sytuacją z całymi kołami – felgi z oponami.

W Mosinie jest dużo taniej. Za usługę zapłacimy 50 zł od kompletu opon i 60 zł od kompletu kół.

Lepsza wulkanizacja w Poznaniu czy okolicy?

Biorąc pod uwagę duże różnice zarówno w wymianie opon jak i ich sezonowym przechowywaniu, lepszym wyborem okazuje się miejscowość pod Poznaniem. Warto bowiem pamiętać, że zwykle wymiany dokonujemy w tym samym serwisie, w którym przechowujemy opony. To wygodniejsza opcja niż wożenie kompletu z jednego miejsca do drugiego.

Artykuł powstał we współpracy z zakładem PROserwis Andrzejewscy – kompleksowa wulkanizacja Poznań, Mosina, Luboń, Puszczykowo, Zapraszamy!