AdBlue jest nieodłącznym elementem życia każdego użytkownika auta osobowego, które zostało wyprodukowane po 2016 roku. W przypadku aut ciężarowych ten dodatek jest wymagany w każdym pojeździe zarejestrowanym po 1 stycznia 2009 roku. W naszym interesie leży dbanie o obecność płynu w zbiorniku. Lepiej korzystać ze zbiorników stacjonarnych czy mobilnych? Jakie zalety mają przenośne zbiorniki do AdBlue?
Uzupełnianie płynu konieczne nawet co 5 tys. km
Średnie zużycie AdBlue to około 1 – 1,5 l na tys. km. Faktem jest, że w zależności od pojemności zbiornika, musimy uzupełniać AdBlue co około 5 – 15 tys. przejechanych km. To istotny obowiązek, ponieważ brak płynu może oznaczać konieczność wizyty w autoryzowanym serwisie! Z punktu widzenia właścicieli „osobówek” AdBlue nie sprawi większych problemów logistycznych ze względu na sporadyczną potrzebę uzupełniania. Natomiast użytkownicy aut ciężarowych mogą mieć z tym spore problemy. Konieczność zjeżdżania z trasy w poszukiwaniu odpowiedniej stacji może okazać się kłopotliwa szczególnie na autostradach, gdzie obiekty tego typu są obecne w odległościach sięgających nawet 100 km. Rozwiązaniem tego problemu jest korzystanie z mobilnego zbiornika na AdBlue.
Zawsze i wszędzie
Największą zaletą mobilnych zbiorników na AdBlue jest możliwość przewożenia ich ze sobą. Każdy z nich jest zaopatrzony w pompę, licznik, przewód dystrybucyjny oraz pistolet. Taki standardowy zestaw pozwala na tankowanie w każdym miejscu i o każdej porze.
Oszczędność i bezpieczeństwo
Płyn AdBlue jest świetnym rozwiązaniem pod kątem ekologii, lecz może nas narazić na dodatkowe koszty. Jazda na rezerwie jest potencjalnie niebezpieczna dla silnika pojazdu. Zanik Adblue może wprowadzić auto w tryb awaryjny, przez co jego osiągi spadną. Układ SCR, odpowiedzialny za wprowadzanie płynu do „ekosystemu” samochodu, również jest wówczas narażony na uszkodzenia. Pamiętajmy, że jadąc bez płynu, ryzykujemy mandatem i unieruchomieniem pojazdu przez służby do czasu jego uzupełnienia.
O zalety zbiorników do AdBlue postanowiliśmy też zapytać specjalistów. Doradca klienta w sklepie internetowym MiM Zbiorniki ze Szczecina doskonale orientuje się w korzyściach, jakie daje używanie przenośnego zbiornika. Zna rynkowe nowości i rozwiązania konstrukcyjne, jakie stosują globalni producenci. Oto co usłyszeliśmy:
Wszystkie zbiorniki, jakie można u nas zakupić, spełniają wymagania Unii Europejskiej dotyczące przewozu drogowego towarów niebezpiecznych. Ich specjalna konstrukcja sprawia, że płyn nie jest narażony na nadmierne falowanie w trakcie transportu. Z uwagi na to, że AdBlue jest cieczą mocno korozyjną, zbiorniki są wykonane z tworzyw sztucznych. Warto zwrócić uwagę na fakt, że zbiorniki są odporne również na działanie niskich i wysokich temperatur. Dodatkowo każdy jest zabezpieczony pokrywą zamykaną na klucz, co pozwala zapobiegać ewentualnym kradzieżom.
Podsumowując, mobilne zbiorniki są idealnym rozwiązaniem na kłopoty, jakie może sprawić taka „błahostka” jak brak AdBlue. Inwestując stosunkowo niewielką kwotę, jesteśmy w stanie zaoszczędzić duże ilości czasu i pieniędzy. Zapewniamy autu ciągłość podróży – bez żadnych niespodzianek.
Leave a Reply