Zielona herbata i jej właściwości

Zielona herbata

Zielona herbata jest doceniana od lat. Nic dziwnego – lista jej właściwości jest naprawdę imponująca. Oprócz tego świetnie gasi pragnienie w upalne dni, natomiast zimą przynosi przyjemne ciepło. Dlaczego właściwie warto po nią sięgać bez względu na porę roku? Podpowiadamy.

Kilka słów o pochodzeniu zielonej herbaty

Camellia sinensis – to właśnie z tych lekko parzonych powstaje zielona herbata. Swoje początki ma w Chinach. Obecnie jest popularna na całym świecie stając się przedmiotem wielu badań, które potwierdzają, że ma właściwości zarówno w zakresie ciała, jak i psychiki. O jakich mowa?

Zielona herbata i jej właściwości

Zielona herbata stanowi cenne źródło antyoksydantów. Co to oznacza? Nie mniej nie więcej to, że dzięki niej niwelowane są wolne rodniki, które uszkadzają ludzkie komórki. Ważne jest także to, że skutecznie wspomaga działanie zarówno metabolizmu, jak i układu krążenia. Wpływa także na to, że tłuszcz nie gromadzi się w tętnicach, a co za tym idzie, zapobiega rozwijaniu się chorób sercowo-naczyniowych. Napój ten sprzyja także energii, a ponadto ma duży wpływ na wspomaganie myślenia. Jako, że zawiera kofeinę, ma także właściwości pobudzające, ale jednocześnie dzięki zawartości L-teaniny przynosi ukojenie układowi nerwowemu. Badania wskazują również na to, że zielona herbata prowadzi do zmniejszenia ciśnienia krwi. Badacze przypisują jej także działanie odchudzające – przyspiesza spalanie tkanki tłuszczowej. Nie bez znaczenia pozostaje także fakt, że z jej pomocą skóra staje się bardziej odżywiona. Udowodniono, że tego typu herbata zmniejsza również ryzyko występowania nowotworów.

Zobacz także: https://newsweb.pl/miod-i-jego-skladniki-odzywcze/

Zielona herbata – jakość ma znaczenie

Aby zielona herbata wykazywała wszystkie te właściwości musimy zwrócić szczególną uwagę na jej jakość. Zwykła ekspresowa kupiona w markecie za nieco ponad złotówkę na pewno nie wpłynie na to, że poczujemy się lepiej. Jakość herbaty ma tu naprawdę ogromne znaczenie, więc należy kupować tylko i wyłącznie w sprawdzonych sklepach, najlepiej z wyrobami naturalnymi. To da nam pewność, że sprzedawana w nim zielona herbata należy do grupy produktów ekologicznych, na które szczególnie należy zwracać uwagę, aby osiągnąć efekt do zamierzonego. Zwracajmy uwagę na to, co kupujemy, aby rzeczywiście mieć wymierne korzyści w inwestowanie w tego typu produkty. Takie działania sprawią, że zainwestowane środki zwyczajnie nie pójdą na marne.