3 powody, dla których warto zamieszkać w Katowicach

mieszkanie w katowicach

Dla tych, którzy nie mieli okazji bliżej zapoznać się z Katowicami, przedstawiamy najważniejsze zalety tego wspaniałego miasta, które mogą być kluczowe, jeśli stoicie właśnie przed decyzją o przeprowadzce. Dlaczego warto zamieszkać w Katowicach?

Katowice mogą kojarzyć się z brudnym od węgla, szarym miastem, przepełnionym socrealistyczną architekturą z wielkiej płyty. To przekonanie mylne i nieaktualne jednocześnie. W ciągu ostatnich lat zmieniło się tam bardzo dużo, nie tylko w przestrzeni miejskiej. Wiele na plus zarówno dla mieszkańców, jak i przyjezdnych. Oto 3 absolutnie najważniejsze powody, dla których Katowice to świetna opcja na przeprowadzkę. Zwłaszcza dla tych, którzy chcą coś w swoim życiu zmienić, postawić na rozwój i przyjazny klimat.

1. Katowice nowoczesne i rozwojowe

W ciągu ostatnich 10 lat wizerunek miasta zmienił się nie do poznania. Centrum wypiękniało, przybyło ciekawych miejsc i powstała imponująca strefa kultury. Pojawił się też całkiem nowy dworzec i choć wielu tęskni za starym Brutalem, obecny budynek bardzo unowocześnił Katowice. Wieczorem i w weekend jest gdzie pójść – centrum tętni życiem kulturalnym, jest bardzo klimatyczne, ma bardzo ciekawą oraz urozmaiconą ofertę gastronomiczną. Wiosną i latem można odpocząć w parkach i na skwerach. Katowice rozwijają się w dużej mierze także dla studentów. Nie ma wątpliwości, że młodzi opanowali to miasto i tworzą w nim mnóstwo inicjatyw wartych uwagi oraz zaangażowania.

2. Katowice interesujące dla poszukujących pracy

Studia studiami, ale zarówno po nich, jak i w trakcie nauki trzeba z czegoś żyć. Okazuje się, że po ukończeniu studiów w Katowicach nie musimy wcale przeprowadzać się do innego miasta, by znaleźć dobrą pracę. Średnie wynagrodzenie wynosi tu bowiem ponad 6 tys. zł., a stopa bezrobocia nie przekracza 1,5 proc. Biorąc pod uwagę, że Katowice są ciągle na etapie transformacji i stawiają na rozwój, oferują pracę w rozmaitych branżach i w oparciu o nowoczesne standardy. Praca Katowice to dobry kierunek!

3. Katowice korzystne cenowo

Rozważając zamieszkanie w Katowicach, nie sposób nie wziąć pod uwagę tak pragmatycznego czynnika decyzyjnego jak ceny mieszkań i najmu. Dla tych, którzy są już jedną nogą na Górnym Śląsku dobra wiadomość – koszty związane z utrzymaniem są w Katowicach niższe niż w innych dużych miastach, takich jak Kraków czy Warszawa. Średni koszt wynajmu mieszkania wynosi tu około 1800 zł, a więc o połowę mniej niż w stolicy.