Twoja firma potrzebuje pomocy prawnika? W takim przypadku może zdecydować się na jednorazową poradę prawną, ale możesz także zdecydować się na zawarcie umowy długoterminowej o obsłudze prawnej firmy. Na co warto się zdecydować?

Kiedy firma potrzebuje prawnika?

Przedsiębiorstwa muszą poruszać się w obszarze wyznaczonym konkretnymi ramami prawnymi. Aby spełniać wymogi przepisów, właściciel firmy nie musi jednak znać ich dokładnie. Gdy pojawia się taka potrzeba, może po prostu udać się do kancelarii prawnej, aby uzyskać niezbędną pomoc.

Wsparcie prawnika – adwokata czy radcy prawnego – jest niezbędne między innymi wtedy, gdy firma ma do czynienia z nierzetelnymi kontrahentami czy klientami i musi odzyskać pieniądze, gdy pojawiają się problemy ze spełnieniem określonych norm prawnych czy też wtedy, gdy firma otrzymuje pozew.

Gdy potrzebnie są radcowie czy adwokaci Kraków – https://www.przebindowski.com.pl/ jest miastem, gdzie można skorzystać z pełnej obsługi prawnej dla firm. Jaka jej forma będzie optymalna?

Prawnik dla firmy – formy obsługi

Kancelarie prawne mogą zaoferować swoim klientom biznesowym obsługę prawną w dwóch głównych wariantach, a mianowicie są to:

  • usługi jednorazowe – świadczone wtedy, gdy konieczna jest pomoc prawnika

  • obsługa prawna – firma zawiera wtedy z prawnikiem umowę długoterminową na świadczenie usług prawnych

Dodatkowo warto wskazać, że istnieje także możliwość zatrudnienia radcy prawnego w firmie. Taka opcja wybierana jest przez największe przedsiębiorstwa, które tworzą własne działy prawne.

Jaką formę obsługi prawnej wybrać dla firmy?

Obecnie wielu przedsiębiorców, którzy nie wymagają częstego wsparcia prawnika, decyduje się na korzystnie z usług jednorazowo. Wtedy są one również najkorzystniejsze cenowo.

Taka forma obsługi pozwala na skorzystanie z poradnictwa prawnego, zamówienie konkretnych pism prawnych, ich opiniowanie. Jest ona wybierana również wtedy, gdy firma wymaga reprezentanta w sądzie.

Jeżeli firma często korzysta z pomocy prawnika, wówczas rozwiązaniem jest skorzystanie z pomocy prawnej w formie stałej obsługi. W takiej sytuacji przedsiębiorstwo może korzystać z asysty prawnika w zakresie wskazanym w wybranym pakiecie obsługi w określonej cenie.

Stała obsługa prawna umożliwia zatem szybszą pomoc prawną oraz pozwala na zredukowanie kosztów, gdy firma będzie często potrzebowała wsparcia prawnika. W ramach pakietów znajduje się wtedy określona liczba godzin pomocy prawnej, za które nie pobierane są dodatkowe opłaty.

Dokładne oferty kancelarii adwokackich i radcowskich dla klientów biznesowych można sprawdzić obecnie na ich stronach internetowych.