Czym jest nose work i dlaczego powinien być ważnym elementem wychowania Twojego psa

wychowanie psa

Psy posiadają ogrom zdolności, które niejednokrotnie nie są w pełni wykorzystywane przez ich właścicieli. Tak samo jak człowieka na przestrzeni swojego życia stara się rozwijać siebie i swoje talenty, tak samo pies może rozwinąć się dzięki nose work.

Czym jest i dlaczego warto rozpocząć ten tryb treningu?

Jest to trening opierający się na rozwinięciu węchu u psa. Zawiera się głównie na poszerzaniu umiejętności wykrywania poszczególnych zapachów. W ten sposób masz szansę w bardzo ciekawy sposób zacząć spędzać czas ze swoim pupilem, jednocześnie pomagając mu w polepszeniu jego skupienia, wyciszeniu się. To zaś znacznie pomoże mu skutecznie realizować Twoje komendy. Dzieje się tak głównie dlatego, że pracy tą metodą, psiak staje się o wiele bardziej bystry i zdyscyplinowany. Poznaje mechaniki korzyści z wykonywania konkretnych działań, bazując na swoim najmocniejszym atucie jakim jest węch.

Ogrom zalet z rozwoju atutów Twojego psa

Podstawową zaletą nose work online, jest możliwość wykonywania go przez wszystkich właścicieli. Metody są bardzo proste i nie są w żadnym stopniu zarezerwowane dla psów zawodowych, takich jak psy ratownicze, te specjalnie wytresowane dla niewidomych, czy policyjne. W ten sposób jesteś w stanie bardzo łatwo nauczyć psa rozpoznawania oraz budowania konkretnych skojarzeń. Przykładem może być bardzo proste pokazanie psu powiązania zapachu z nagrodą i przedstawienie korzyści, przy pozostaniu przy nim. Po czym przejść do poszukiwania tego zapachu, który już zakodowany jest z nagrodą. Takie proste ćwiczenia sprawią, że Twój pupil stanie się jeszcze bardziej wrażliwy na konkretne zapachy, poszerzy to jego inteligencję, przez co zacznie utożsamiać je z konkretnymi przedmiotami, z nagrodą lub szkodliwymi produktami. Nauczy to go rozpoznawać karę oraz nagrodę, przez co polepszysz jego przystosowanie do środowiska.

Wybierz łatwe i sprawne zajęcia online

Jeśli i Ty chcesz dowiedzieć się więcej na temat pracy węchowej Twojego psa, pragniesz rozwijać jego talenty, które pomogą Tobie w pogłębieniu z nim relacji oraz rozwinięciu jego percepcji koniecznie wybierz zajęcia z nose work na hauvard.pl. Nauczysz się tutaj jak działa psi nos i dlaczego węszenie działa na niego uspokajająco. Profesjonalna kadra oraz metody, które będziesz w stanie użyć nawet w domu. Zacznij już teraz rozwijać zdolności swojego psa. Spraw, że wasza relacja przejdzie na jeszcze lepszy, wyższy poziom zrozumienia. W ten sposób nauczysz go dyscypliny oraz wykorzystywania własnych atutów. Ty sam po takim kursie posiądziesz znacznie głębszą wiedzę, dzięki czemu jeszcze łatwiej odgadniesz mowę ciała swojego pupila oraz zrozumiesz powód jego konkretnych zachowań.