Bonga szklane – czym się charakteryzują?

bongo

W naszym świecie bonga są obecne od ponad 2000 lat o czym wiele osób mogą nie wiedzieć i służą one przede wszystkim do palenia suszu konopnego. Ten jest bowiem w naszym kraju legalny, jeśli zawartość THC w nim jest odpowiednio niska. Z tego powodu bonga szklane mogą być naprawdę ciekawym sposobem na palenie CBD. Gdzie takowe zakupić i czym się one charakteryzują?

Gdzie kupić bonga szklane?

Pomimo tego, że bonga szklane są kojarzone z substancjami nielegalnymi, takimi jak susz konopny o wysokiej zawartości THC, są one naprawdę łatwo dostępne, gdyż z ich pomocą można przyjmować na przykład medyczną marihuanę, czy też susz CBD, który zawiera znacznie mniejszą ilość psychoaktywnego THC.

Chcąc kupić bonga szklane mamy naprawdę wielki wybór. Są one w ofercie wielu sklepów specjalizujących się w przeróżnych akcesoriach tytoniowych służących do palenia również i CBD takich jak właśnie bonga. Bonga spotkamy również w dedykowanych sklepach handlujących legalnym suszem konponym, a nawet i w większych kioskach, lecz ich jakość jest już wątpliwa.

Czym charkateryzują się bonga szklane?

Wiele osób nie ma do końca pojęcia czym jest bongo szklane. Ma ono formę wygiętej szklanej rurki, która na samym dnie posiada dzbanek na wodę połączony z cybuchem. Z tego powodu do określenia bonga używa się nazwy fajka wodna. Bonga szklane służą do między innymi palenia suszu konponego, czy też ziół, które są dozwolone. Mogą one jednak zostać wykorzystane do palenia substancji nielegalnych, wśród których najpopularniejsza jest marihuana o wysokiej zawartości THC.

Na samym dnie bongo spotkamy dzban z wodą połączony z cybuchem. Cybuch to miejsce, do którego wkładamy susz, a następnie podpalamy. Dzięki temu palenie suszu jest bardziej wydajne i więcej substancji może dostać się do płuc. Do cybucha można nabić również z pomocą oleju konopnego. Oprócz tego bonga szklane nierzadko są wyposażone w systemy filtracyjne, które pozbawiają dymu wdychanego przez nas do płuc niektórych szkodliwych substancji.