Chirurgia szczękowa jest dziedziną medycyny, która skupia się na konkretnych partiach twarzy pacjentów. Dzięki niej można powrócić do pełnego zdrowia na przykład po przebytych urazach. Czym jednak różni się od popularnych zabiegów stomatologicznych? Eksperci odpowiadają.

Chirurgia szczękowa – na czym się skupia?

Chirurgia szczękowa w Warszawie na Ursynowie jest szeregiem różnorodnych zabiegów, które wykonuje się u pacjentów ze stwierdzonymi schorzeniami w układzie kostnym. Z wiekiem dolegliwości związane z takimi problemami mogą się nasilać, kwalifikując do zabiegu.

U stomatologa można wykonać takie zabiegi jak wybielanie zębów w Piasecznie. Nie można jednak wykonać skomplikowanych operacji, które bazują na kościach pacjenta. Nawet wyrywanie ósmych zębów wymaga obecności profesjonalnego chirurga.

Chirurgia obejmująca szczękę również skupia się na urazach, które pacjent miał w przeszłości. Złamania, zwichnięcia oraz obicia to najpopularniejsze konsekwencje wypadków, które obejmują układ kostny. W niektórych sytuacjach konieczna jest ponowna interwencja lekarza.

Chirurgia szczękowa – jak wpływa na zdrowie?

Chirurgia szczękowa powstała z myślą o zdrowiu pacjenta. Koryguje ona wszystkie nieprawidłowości, które wykrył ekspert w tej dziedzinie. Wymaga to jednak dokładnego udokumentowania w postaci dokumentacji medycznej oraz wywiadu z chirurgiem.

W przeciwieństwie do stomatologicznych zabiegów chirurgia nie skupia się wyłącznie na tkankach, ale również na chrząstkach i kościach. Bardzo często jednak specjaliści łączą swoje siły oraz współpracują ze sobą, dając szansę na całkowite wyleczenie z problemów.

Chirurgia jest ważną częścią życia wielu ludzi. Pozwala wyeliminować szereg nieprawidłowości, które mogą mieć podłoże genetyczne. Jest to kluczowe po to, aby można było żyć w jak najbardziej komfortowy sposób.

Chirurgia szczękowa skupia się, w przeciwieństwie do stomatologii, na sferach układu kostnego szczęki.