Utrata kluczy może być dużym problemem, który uniemożliwi jazdę autem, czy wejście do domu. Jeszcze większym problemem się staje, gdy nie mamy dodatkowych kluczy. Jednak, nie jest to sytuacja bez wyjścia, gdyż dorabianie kluczy Katowice oferuje wykonanie klucza na podstawie zamka. Kiedy można skorzystać z takiej usługi i czy zawsze warto?

Zamki nietypowe i brak kluczy

Dorabianie kluczy Katowice bez pierwowzoru może być przydatne w wielu sytuacjach. Przede wszystkim dotyczy to sytuacji, w których klucz został zgubiony, ale również, gdy nie mieliśmy do niego nigdy dostępu np. przy znalezieniu przedmiotów historycznych. Klucz może być wykonany na podstawie zamka również, gdy klucz został zgubiony, a my nie mamy zapasowego. W takiej sytuacji klucz wykonywany jest na podstawie zamka, a usługa wykonywana jest od początku do końca ręcznie. Może dotyczyć to zamków w drzwiach, kluczy do auta, ale również klucza do sejfu, kasy pancernej, czy szuflady w zabytkowym biurku, której nie chcemy zniszczyć, otwierając ją siłowo.

Dorabianie klucza, czy wymiana zamków?

Mimo że usługa dorabiania kluczy bez klucza jest bardzo przydatna w wielu sytuacjach, to należy rozważyć, czy wymiana zamków nie będzie korzystniejsza. Dotyczy to przede wszystkim sytuacji, w której doszło do utraty kluczy. Niezależnie, czy zostały one zgubione, czy skradzione, trzeba mieć świadomość, że nie wiemy, w czyje ręce się one dostały. To oznacza, że poziom ochrony jest znacznie mniejszy, a ryzyko włamania znacząco wzrosło. Nie ma tu znaczenia, czy chodzi o klucze do auta, czy też do samochodu. Najkorzystniejsza będzie wymiana zamków, aby zapewnić domownikom i mieniu odpowiednią ochronę.

Awaryjne otwieranie zamków

W przypadku, gdy doszło do utraty kluczy i decydujemy się na wymianę zamków pozostaje jeszcze jeden problem: otwarcie drzwi. Bez tego nie ma możliwości dostania się do zamka i jego wymianę. Jedynym rozsądnym rozwiązaniem takiej sytuacji jest awaryjne otwieranie drzwi wykonane przez licencjonowanego ślusarza. Fachowiec z https://www.pogotowie-zamkowe-katowice.pl szybko otworzy zamek i od razu go wymieni, pozbawiając nas problemu. Samodzielne próby otwarcia drzwi nie mają większego sensu, ponieważ rzadko kiedy kończą się powodzeniem, a zazwyczaj dochodzi przy nich do znacznych uszkodzeń. Wynika to z faktu, że chcąc otworzyć drzwi bez klucza, trzeba użyć metod siłowych. Im lepszej jakości drzwi, tym jest to trudniejsze, a ryzyko uszkodzeń znacząco wzrasta. W końcu drzwi i zamki mają uniemożliwić osobom niepowołanym wejście do mieszkania, więc ich sforsowanie nie może być proste.

Profesjonalne dorabianie kluczy Katowice

Poszukując firmy, która zajmie się dorobieniem kluczy, warto sprawdzić na sprawdzoną, która dysponuje wysokiej jakości sprzętem i zespołem doświadczonych pracowników. Takie połączenie sprawi, że wykonany klucz będzie najwyższej jakości, a to zwiększy jego trwałość. Precyzyjne wykonanie klucza ma też znaczenie dla poprawnego działania zamków. Co ma szczególne znaczenie w przypadku kluczy wykonywanych ręcznie. Byle jakie wykonanie pracy sprawi, że klucze nie będą się do niczego nadawały, a w dodatku mogą uszkodzić zamki. Dlatego, najlepiej skorzystać z pomocy profesjonalistów, którzy mają doświadczenie w tym co robią.