Brak kluczy to duży problem, który może być wynikiem wielu, różnych sytuacji. Jednak niezależnie od przyczyny, zawsze jest to frustrujące i stresujące dla właścicieli, którzy nie mogą się dostać lub opuści własnego domu. Rozwiązaniem może być awaryjne otwieranie drzwi wykonane przez doświadczonego ślusarza. Jednak, czy jest możliwe samodzielnie otwarcie drzwi bez klucza? I czy to się opłaca? Odpowiadamy!

Jak otworzyć drzwi bez klucza?

W Internecie znaleźć można mnóstwo poradników na awaryjne otwieranie drzwi, które tłumaczą, w jaki sposób otworzyć drzwi bez klucza. Jedne radzą wykorzystać do tego drut lub wsuwkę, a inne wskazują, że najlepszy jest młotek, zdecydowanie i siła. Trzeba przyznać, że metody te są bardzo skuteczne… ale tylko w filmach. Niestety w realnym życiu jedyne co można w ten sposób uzyskać, to zepsuty zamek, a nawet uszkodzone drzwi. To oczywiście wiąże się z wyższymi kosztami usunięcia usterki. Dlatego lepiej zrezygnować z samodzielnych prób otwarcia zamka bez kluczy, aby nie narażać się na dodatkowe problemy i koszty z tym związane.

Profesjonalne awaryjne otwieranie drzwi

Najlepszym, najprostszym i najskuteczniejszym sposobem jest wezwanie fachowca https://www.pogotowie-zamkowe-lodz-24h.pl/. Ślusarz posiada odpowiednią wiedzę, doświadczenie i narzędzia, które umożliwiają mu szybkie otwarcie drzwi bez wyrządzania żadnych dodatkowych urządzeń. Dodatkowo usługa awaryjnego otwierania zamków jest dostępna 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu, więc nie ma znaczenia kiedy przydarzy się awaria – zawsze można liczyć na profesjonalną pomoc. Jak skorzystać z usług ślusarza? Wystarczy jeden telefon do firmy ślusarskiej, a fachowiec szybko pojawi się w umówionym miejscu i rozwiąże problem. Dodatkowo ślusarz może od razu naprawić lub wymienić zamek na nowy, jeśli nie funkcjonuje on prawidłowo.

Na czym polega otwierania zamków bez kluczy?

Awaryjne otwieranie zamków to tzw. lock picking, czyli po prostu włamanie. Ślusarz przy pomocy odpowiednich narzędzi z wyczuciem manewruje zamek, otwierając go bez żadnych uszkodzeń. Należy przy tym pamiętać, że narzędzia do lock pickingu są nielegalne i może posiadać je tylko wykwalifikowany i licencjonowany ślusarz. Dlatego fachowiec może zażądać od nas potwierdzenia, że mamy prawo wejść do danego lokalu. Zazwyczaj jest to dowód osobisty, w którym znajduje się adres zamieszkania, umowa potwierdzająca prawo do lokalu lub w skrajnych sytuacjach poświadczenie sąsiada. Warto pamiętać, że nie jest to złośliwość fachowca, a wymóg prawa i dbałość o wszystkich lokatorów. W końcu w przeciwnym razie, każdy by mógł wezwać ślusarza i przy jego pomocy dokonać „białego włamania”, czyli takiego, które nie pozostawia żadnych śladów.

Kiedy skorzystać z pomocy ślusarza?

Firma ślusarska oferuje szeroki zakres usług związanych z zamkami. Co ważne, ślusarz zajmuje się nie tylko zamkami w drzwiach, ale również w szafkach, sejfie, skrzynce pocztowe itp. Dlatego po pomoc ślusarza można zadzwonić w wielu różnych sytuacjach, do których należą m.in.:
• zgubione lub skradzione klucze (pamiętaj, aby w takiej sytuacji poinformować o zdarzeniu odpowiednie służby, w przeciwnym razie w razie włamania ubezpieczyciel może nie wypłacić odszkodowania);
• zatrzaśnięte klucze w mieszkaniu;
• uszkodzony zamek;
• złamany klucz w zamku;
• zatrzaśnięte klucze w samochodzie;
• niesprawna elektryka lub akumulator w samochodzie;
• chęć poprawa bezpieczeństwa, czyli wymiana zamków, ale również doradztwo w sprawie najlepszych zabezpieczeń.