Jak przebiega auto złomowanie?

Złomowanie pojazdu to proces, który polega na całkowitym usunięciu pojazdu mechanicznego z ruchu. Najczęściej odnosi się do starszych aut lub pojazdów powypadkowych, których naprawa byłaby nieopłacalna. Proces złomowania umożliwia legalne pozbycie się auta i oddanie go w ręce specjalistów. Właściciel pojazdu może w ten sposób pozbyć się kosztów utrzymania samochodu i przy tym pozbyć się kłopotów. Dowiedz się w jaki sposób przeprowadzane jest złomowanie.

Kwestie formalne

Złomowanie samochodu rozpoczyna się od kwestii formalnych. Oddając samochód na auto złomowanie w kujawsko-pomorskim należy posiadać przy sobie: dowód rejestracyjny auta, dowód osobisty, aktualne ubezpieczenie OC, tablice rejestracyjne. Dopiero posiadając wszystkie powyższe dokumenty można oddać auto do kasacji i rozpocząć całą procedurę. Pracownicy firmy sprawdzą poprawność wszystkich danych w dokumentach i przystępują do wydania zaświadczenia o zezłomowaniu samochodu. Sam dokument potwierdzający kasację wydawany jest dla właściciela pojazdu, dla stacji demontażu, a także dla wydziału komunikacji. Właściciel otrzymuje również unieważniony dowód rejestracyjny, a tablice są oddawane do utylizacji. Z potwierdzeniem zezłomowania należy udać się do odpowiedniego Wydziału Komunikacji w celu wyrejestrowania pojazdu. Właśnie w tym momencie samochód jest ostatecznie wycofany z ruchu drogowego. Właściciel nie musi się dalej przejmować autem i koniecznością ponoszenia jego kosztów utrzymania.

Złomowanie auta przez profesjonalną firmę

Profesjonalny skup aut w Koninie, który zajmuje się złomowaniem pojazdów w zależności od stanu auta może podjąć różne działania. Bardzo często zachodzi próba odzyskania z samochodu ewentualnych części, które są jeszcze sprawne i które można sprzedać. Pojazd jest dokładnie rozbierany na części pierwsze i następuje odzysk wszystkich sprawnych elementów. Pozostałe elementy są natomiast kierowane do profesjonalnej utylizacji. Wszystko odbywa się zgodnie z obowiązującymi procedurami i gwarantuje pozbycie się wszystkich elementów z pojazdu.