Jak wybrać dobrą firmę sprzątającą biura?

wybor firmy sprzatajacej

Czyste biuro nie tylko wygląda lepiej, ale również pozytywnie świadczy o właścicielu i ułatwia realizację codziennych obowiązków. Firma może zatrudnić własnego pracownika odpowiedzialnego za utrzymanie czystości w biurze, lecz najczęściej wybieranym rozwiązaniem jest w tym przypadku zlecenie usług zewnętrznej firmie. Na co zwrócić szczególną uwagę przy jej wyborze?

Na rynku działa wiele firm sprzątających, które mogą zapewnić swoim klientom fachową i kompleksową obsługę w ramach utrzymania porządku w domach jednorodzinnych, mieszkaniach, firmach, w tym także w biurach. Aby wybrać najlepszą ofertę, należy wziąć pod uwagę na kilka kluczowych kwestii.

1. Zakres usług świadczonych przez firmę sprzątającą

Dobra firma świadcząca usługi sprzątania to taka, która oferuje pełną paletę usług dla swoich klientów. Można zatem zamówić w niej kompleksową obsługę, aby całe biuro mogło lśnić czystością.

Najlepiej, aby firma sprzątająca świadczyła usługi w poniższym zakresie:

  • Wycieranie powierzchni, w tym mebli, sprzętów, parapetów innych,
  • Odkurzanie i mycie podłóg,
  • Utrzymanie czystości w pomieszczeniach socjalnych, łazienkach,
  • Mycie okien i pozostałych przeszkleń, na przykład drzwi, świetlików,
  • Pranie wykładzin dywanowych i pranie tapicerek meblowych,
  • Zaopatrzenie w materiały eksploatacyjne, na przykład w papiery, ręczniki, mydła.

Oczywiście, zakres usług jest w tym przypadku podyktowany indywidualnymi wymaganiami firmy, więc należy wziąć je pod uwagę przy przeglądaniu ofert.

2. Doświadczenie firmy sprzątającej

W kategorii biznesów jak firma sprzątająca Gliwice Alpineco to miasto, w którym można skorzystać z pomocy wielu firm zajmujących się utrzymaniem czystości. Aby wybrać tę odpowiednią, warto także wziąć pod uwagę jej doświadczenie w branży.

Najlepiej, aby doświadczenie firmy na rynku było podparte pozytywnymi opiniami na jej temat. Referencje można znaleźć na stronach internetowych firm i dodatkowo można poszukać ich online. Przewaga negatywnych komentarzy oznacza, że najlepiej poszukać innej oferty.

3. Godziny świadczenia usług

Duże znaczenie przy wyborze dobrej firmy sprzątającej ma także zakres godzin, w których świadczy ona swoje usługi. Wobec tego warto sprawdzić, kiedy pracownicy firmy będą mogli zająć się sprzątaniem, aby biuro lśniło czystością.

Współpraca może w tym przypadku polegać na systematycznym serwisie według uzgodnionego harmonogramu, ale także na zlecaniu usług doraźnie, gdy pojawia się taka potrzeba.

Oczywiście, w każdym momencie można zmienić firmę sprzątającą na inną. Najlepiej jednak od razu rozpocząć współpracę z taką, która może zapewnić obsługę na najwyższym poziomie.