Łupież pstry – leczenie domowymi sposobami

dziewczyna z łupieżem

Jedną z najbardziej dokuczliwych dolegliwości organizmu jest swędzenie ciała. Takim sposobem objawia się m.in. zakażenie naskórka wywołane przez grzyby drożdżopodobne, klasyfikowane jako łupież pstry. Leczenie – domowe sposoby i naturalne składniki – jest szybkie, tanie, bezpieczne i proponowane każdemu kto skutecznych i mądrych rad szuka najpierw u matki natury.

Łupież pstry – przyczyny

Ryzyko zachorowania wzrasta przede wszystkim wraz z obniżaniem się układu odpornościowego. Spożywanie zbyt dużej ilości tłuszczu czy przyjmowanie źle dobranych kosmetyków natłuszczających również może wywołać łupież pstry. Domowe sposoby koncentrują się na dostarczeniu miejscu zapalnemu środków pochodzących z natury. Umożliwiają wczesne podjęcie działania i zwalczenie choroby jeszcze przed wizytą u lekarza, narażoną często na długie oczekiwanie w kolejce.

Łupież pstry – leczenie octem

Grzyby występują na ciele i wewnątrz ciała każdego zdrowego człowieka. O stanie chorobowym mówi się dopiero wtedy, kiedy ulegną one namnożeniu i wywołują niepożądane schorzenia. Doskonałe właściwości grzybobójcze i bakteriobójcze wykazuje ocet. Ocet świetnie sprawdzi się jako domowy środek na zwalczanie łupieżu pstrego. Wystarczy nasączyć wacik octem i przyłożyć do zakażenia grzybami miejsca. Już w ciągu pierwszego tygodnia leczenia nastąpią zauważalne, pozytywne zmiany. Szczególnie skutecznym rodzajem octu jest ocet jabłkowy. W przeciwieństwie do tego tradycyjnego, pachnie delikatniej i zawiera więcej przeciwutleniaczy. Jeżeli łupież pstry wystąpił na skórze głowy, warto sięgnąć po płukankę z octu jabłkowego. Oprócz niszczenia komórek grzybów i zapobieganiu ich rozrostowi, spłukanie głowy octem jabłkowym nawilży i odżywi włosy. To dobra propozycja dla kobiet, którym zależy na naturalnej pielęgnacji. Ocet jabłkowy dobrze współpracuje z rumiankiem – wystarczy wsypać do kubka dwie łyżeczki suszonego rumianku, zalać go wrzątkiem i po około 10 minutach dodać szklankę octu. Napar nadaje się zarówno do wypicia jak i okładu.

Zobacz też: Leczenie łupieżu pstrego – jakie są na to sposoby?

Łupież pstry – leczenie ziołami

preparat na łupież

Naturalne leczenie ziołami zyskuje coraz większą popularność. Przynosi szybkie i długotrwałe efekty, ponieważ zioła ograniczają łojotok – jeden z głównych składników odżywczych grzybów. Z wielu dostępnych ziół można wykonać olejki, które nie tylko zlikwidują grzybicę, ale też wykazują działanie kojące. Najważniejsze, polecane w leczeniu domowymi sposobami zioła to: czosnek, aloes, kurkuma, kokos, oregano, drzewo herbaciane, ziele jaskółcze. Sposób leczenia zależy zwykle od konkretnego produktu. W przypadku olejków trzeba wcierać ziele w zmienione chorobowo miejsca albo tworzyć okłady i przykładać na skórę. Z herbat warto przyrządzać napary i pić kilka razy dziennie. Takie napary działają wewnętrznie i odbudują organizm od środka, co jest równie ważną metodą walki z grzybicą. Od systematyczności i uwagi poświęconej leczeniu zależy tak naprawdę czas wychodzenia z choroby i osiągania docelowych efektów.

Podsumowanie

Leczenie domowymi sposobami ma sens tylko wtedy, jeśli stosowane jest regularnie (na przykład do 2 razy dziennie). Połączone ze zdrowym stylem życia, zbilansowaną dietą, ruchem i aktywnością fizyczną oraz zmniejszeniem ilości stresu może przynieść zadziwiające efekty i pozbyć się problemu jakim jest łupież pstry. Leczenie – domowe sposoby, dzięki którym chory może w szybkim czasie ulżyć schorzeniu – jest skuteczne i trwałe, jeśli potraktowane zostanie z taką samą uwagą jak leczenie farmakologiczne.