Snus – co to jest, jak działa i gdzie go kupić w Polsce?

jak dziala snus gdzie go kupic

Używka jak snus przez długi czas była słabo dostępna w Polsce, jednak obecnie można kupić ją w naszym kraju bez większych problemów. Co warto wiedzieć o snus? Gdzie można kupić go w Polsce?

Czym jest snus – co to za używka?

Snus jest rodzajem używki, który pochodzi z północnej Europy, szczególnie popularna jest w Szwecji, Norwegii, Finlandii. Jest on dostępny w postaci luźnej lub suchych torebek z tytoniem.

Snus jest wytwarzany z mielonego tytoniu. Różni się od innych rodzajów wyrobów tytoniowych, takich jak papierosy czy tabaka, ponieważ nie trzeba go palić. Zamiast tego użytkownik po prostu umieszcza torebkę w ustach, co pozwala na uwolnienie nikotyny i smaku tytoniu.

Warto wskazać, że snus jest często uważany za mniej szkodliwy niż papierosy, ponieważ nie jest spalany i nie zawiera tak wielu szkodliwych substancji. Trzeba jednak pamiętać o tym, że nadal jest on szkodliwy dla zdrowia i może powodować raka, choroby układu krążenia i inne dolegliwości.

Jak działa snus na organizm człowieka?

Snus jest źródłem nikotyny, która z tej używki przedostaje się do organizmu w jamie ustnej Po umieszczeniu torebki snus w ustach, nikotyna przenika przez błony śluzowe i jest wchłaniana do krwiobiegu.

W przypadku stosowania snus wchłonięcie nikotyny jest szybsze i bardziej efektywne niż palenie tytoniu, ponieważ unika ona procesu spalania.

Nikotyna oddziałuje na receptor nikotynowy w mózgu, co powoduje uczucie relaksu i pobudzenia. Ta reakcja chemiczna jest również odpowiedzialna za uzależnienie od nikotyny. Dlatego też, niezależnie od tego, czy nikotyna jest dostarczana w postaci papierosów czy snusu, jest niezdrowa i szkodliwa dla zdrowia.

W jaki sposób stosuje się snus?

Snus jest używką, która wykorzystywana jest w inny sposób niż papierosy. Przeznaczona jest ona do umieszczenia w jamie ustnej.

Najwygodniejszy w stosowaniu jest snus w woreczkach. Woreczek umieszcza się wtedy w jamie ustnej i przytrzymuje przez określony czas, na przykład przez 30 minut. W tym czasie dochodzi do przenikania nikotyny ze snus do układu krwionośnego, a następnie do mózgu.

Atutem snus jest jego proste stosowanie i brak potrzeby palenia, co powoduje też, że używka ta może być stosowana w praktycznie dowolnym miejscu.

Gdzie można kupić snus w Polsce?

Snus można kupić w różnych punktach sprzedaży stacjonarnej oraz w internecie w serwisach typu snus buy online.

Najszerszy wybór używek tego typu dostępny jest w sklepach internetowych, dlatego też to właśnie tam kupuje je wiele osób z Polski. Paczka dostarczana jest bezpośrednio do zamawiającego.