Wigilia Firmowa

spotkanie firmowe

W obecnych czasach już prawie każda firma organizuje swoją firmową kolację wigilijną. To okazja do świętowania, integrowania się pracowników czy nawet wymiany drobnych podarunków, może również przynieść firmie wiele korzyści, jeżeli odpowiednio do niej podejdziemy. Przy odpowiednim doborze naszych celów i organizacji możemy osiągnąć także pozytywne długofalowe skutki takie jak zacieśniające się relacje czy nawet zwiększenie lojalności naszych pracowników w stosunku do firmy. Jest to także niezły ruch marketingowy, gdyż pokazujemy naszą troskę o wszystkie zatrudnione u nas osoby, dzięki czemu opinia o nas będzie tylko rosła. Jeszcze inną możliwością jest symboliczne podsumowanie i zamknięcie roku oraz nadanie motywującego rytmu przyszłorocznej pracy.

Dlaczego organizacja wigilii firmowej jest tak ważna?

Dobra organizacja jest tutaj podstawą, ogrom spraw, których trzeba dopilnować, wydaję się ciągnąć bez końca, należy przecież odpowiednio wcześnie zarezerwować miejsce, w którym przyjęcie ma się odbyć, trzeba także skonsultować się z kierownictwem działów lub samymi pracownikami (w przypadku mniejszej firmy), aby ustalić odpowiednią datę, gdyż jak wiadomo, grudzień jest niesamowicie zabieganym miesiące. Ponadto dochodzi też kwestia ilości osób, dla których planujemy kolację, gdyż możliwe jest, że część naszych pracowników zapragnie przyjść z partnerką lub partnerem. A to wszystko do dopiero wierzchołek góry lodowej pozostają jeszcze kwestię formy imprezy, organizowania rozrywki, drobnych podarunków od firmy czy nawet odpowiedniego dla wszystkich menu. W obliczu obecnej niepewnej sytuacji warto również przygotować awaryjny plan dla osób, które mogą zostać objęte kwarantanną albo nawet w najgorszym przypadku gdy tego typu imprezy nie będą możliwe do zorganizowania, a mimo iż obecnie nic na to nie wskazuje, warto dmuchać na zimne i przygotować sobie opcję na przyszłość. To pokaże naszą rzetelność w patrzeniu na potrzeby wszystkich pracowników, a także pozwoli ukazać nas w świetle przewidujących i odpowiedzialnych pracodawców. Oczywiście to wszystko możemy zlecić firmie zajmującej się organizowaniem różnych eventów, jednak mimo to dobrze jest pomyśleć o wszystkim trochę wcześnie.

Oto najważniejsze powody, dlaczego wigilia firmowa jest tak istotna

Podczas kolacji wigilijnej możemy jednocześnie realizować wiele celów, ważne jednak abyśmy byli do nich dobrze przygotowani. Przede wszystkim jest to okazja do integracji, zacieśniania relacji z pracownikami, ale także wzmocnienie ich przywiązania do naszej firmy. Podkreślając ważność naszych celów, założenia czy przekonania możemy budować lojalność pracowników w stosunku do nas, a lojalny pracownik jest niezwykle cenny. Przy takiej okazji możemy także podsumować ubiegły rok oraz zaprezentować plany na nadchodzący. Takie przyjęcie jest także świetną okazją do podziękowania, by wyrazić swoje uznanie dla pracy, którą wykonują, a także wysłuchać ich uwag na temat naszej działalności, dzięki temu czują się docenieni, a my budujemy ich motywację. Ponadto, gdy troszczymy się o naszych pracowników, jednocześnie tworzymy również dobry wizerunek naszej marki, co może sprawić, że coraz większa ilość specjalistów będzie chciała dla nas pracować.

Jak sprawić, by wigilia firmowa w 2022 roku była wyjątkowa?

Sukces kolacji firmowej w dużej mierze zależy od naszego pomysłu i organizacji. Kiedy mamy już wyznaczone nasze cele do osiągnięcia, powinniśmy przygotować plan całego wydarzenia. Jeżeli chcemy dokonać podsumowania zeszłorocznych wyników, dobrze byłoby przedstawić to tak, aby zainteresować odbiorców, a nie znudzić ich. Wiele firm wykorzystuje to również jako okazje do okazania swojego uznania wysiłków na ich rzecz poprzez drobne upominki takie jak gadżet związany z firmą, bony upominkowe do różnych sklepów a czasem po prostu w formie świątecznej premii. Innym niezwykle ważnym punktem jest wybór zapewnianej przez nas rozrywki, a ta musi być dopasowana do formy naszej kolacji. Najpopularniejszą opcją jest muzyka na żywo, nadaje ona pewien niepowtarzalny, uroczysty klimat takim wydarzeniom jednocześnie dając wiele możliwości kierowania spotkaniem, począwszy od przygrywania do kolacji, kończąc na tańcach, istnieje naprawdę wiele opcji. Coraz popularniejszą opcją stają się również występy kabaretów czy stand-uperów, można również wymyślić coś całkowicie oryginalnego, co pozytywnie wpłynie na ludzi i atmosferę wydarzenia.

Zespół muzyczny na wigili firmowej

Jazz może być świetnym przykładem muzyki, która sprawdzi się na wigilijnej kolacji. Dzięki jego szerokim możliwością idealnie wpasuje się w każdy moment przyjęcia niezależnie czy będzie to przygrywanie w tle, czy różne interpretacje kolęd. Możliwości jest wiele, a ten zróżnicowany gatunek muzyczny z pewnością nie pozwoli zapanować ciężkiej atmosferze czy nudzie, bo przecież wszyscy powinni dobrze się bawić. Ponadto mamy ogromny wybór artystów, sami możemy poszukiwać idealnego zespołu, zlecić szukanie komuś innemu lub współpracować z agencjami doświadczonymi przy tego typu wydarzeniach tu doskonałym przykładem może być zespół muzyczny Light Music Agency. Istnieje wiele opcji, które możemy wykorzystać, wystarczy tylko poszukać, jazz ma spory potencjał, który możemy zastosować, by nasza kolacja wigilijna