Czy warto obstawiać piłkę nożną u bukmacherów?

sport top

Piłka nożna to najpopularniejszy sport na świecie. Nie da się temu zaprzeczyć. Sport ten cieszy się także największą popularnością w serwisach bukmacherskich, które pozwalają nam na stawianie zakładów dotyczących wyników i przebiegu danego meczu.

Czy warto obstawiać piłkę nożną?

Ciężko jest jednoznacznie wypowiedzieć się na ten temat. Z racji tego, że piłka nożna jest tak popularna i przyciąga wielu obstawiających, możemy liczyć na wysokie i atrakcyjne typy bukmacherskie. Tyczy się to przede wszystkim najważniejszych rynków, takich jak zwycięstwo w meczu lub zakłady na sumę goli. Za obstawianiem piłki nożnej przemawia także fakt, że na jej temat znajdziemy więcej informacji. Będziemy mogli też z kimś porozmawiać i podzielić się swoimi analizami. W końcu dużo więcej osób interesuje się piłką nożną niż np. curlingiem. Nie da się także ukryć, że ilość meczów w trakcie roku jest ogromna i dlatego praktycznie przez cały czas będziemy mieli co obstawiać.

Wady obstawiania piłki nożnej

Nie jest to oczywiście wada stricte dotycząca piłki nożnej. Tyczy się to właściwie każdego sportu. Chodzi dokładnie o to, że nic nie jest w 100% pewne i choć czasem wydaje nam się, że jedna z drużyn jest zdecydowanym faworytem to w rzeczywistości wszystko może się zdarzyć. Na poczet minusów możemy zaliczyć także to, że podstawowe zakłady na mecze są trójdrogowe, co oznacza, że będziemy musieli zmierzyć się nie z prostym wyborem czy wygra jedna czy druga drużyna, ale także rozważyć możliwość wystąpienia remisu. Wszystko to sprawia, że dużo trudniej jest określić w jaki sposób zakończy się mecz.

W zaletach wspomnieliśmy o tym, że rozgrywanych jest mnóstwo meczy. Jest to oczywiście prawda, ale trzeba też na to spojrzeć z drugiej strony – ile z tych meczy naprawdę nadaje się do gry? Kilka największych, głównie europejskich lig. O reszcie nie wiemy zbyt wiele, a ciężko obstawiać bez elementarnej wiedzy o drużynach. W dodatku dużym minusem jest także to, że mniejsze ligi są bardzo podatne na próby ustawiania meczów. Dzieje się to nawet w niższych europejskich ligach.