Dermapen – o czym mowa?

pielegnacja twarzy

Chcesz mieć doskonale gładką i odmłodzoną skórę? Zapewne potrzebujesz do tego odpowiedniego narzędzia. Tym narzędziem jest dermapen. Sprawdź, jak działa to urządzenie i dlaczego warto po nie sięgnąć.

Co to jest dermapen?

Jest to urządzenie, które pomaga bezpiecznie i szybko usunąć martwy naskórek z twarzy, dzięki czemu wygląda ona gładko, świeżo i młodziej – tłumaczy pracownica kliniki, która oferuje dermapen w Rzeszowie. Jego działanie polega na głębokiej penetracji skóry za pomocą ostrych igieł, które rozbijają stwardniały naskórek i ułatwiają jego usunięcie.

Proces rozpoczyna się od podgrzania derma rollera, dzięki czemu może on wniknąć w skórę głębiej niż tradycyjny roller. Liczba igieł w urządzeniu jest różna – niektóre mają jedną igłę, inne – dwa lub więcej rzędów igieł. Same igły powodują mikroskopijne rozdarcia w skórze, co stymuluje produkcję kolagenu i sprzyja zdrowej odnowie skóry.

Dlaczego warto sięgnąć po dermapen?

Osoby, które regularnie korzystają z urządzeń typu dermapen, twierdzą, że czują się lepiej z wiekiem, ponieważ ich skóra wygląda o wiele lepiej niż skóra innych osób w ich wieku – jest świeża i pełna życia. Jeśli nie używasz derma rollerów regularnie, starzejesz się szybciej – skóra nie pozbywa się starych komórek tak dobrze, jak powinna, a więc wyglądasz starzej niż masz lat.

Co ważne, dermaplany są niedrogie i mogą być stosowane na wielu częściach ciała, w tym na szyi, dłoniach, pośladkach, kolanach – wszędzie tam, gdzie widoczne są oznaki starzenia i gdzie potencjalnie mogłaby pomóc medycyna estetyczna. Jak przekonują kosmetolodzy – dermaplaning jest jednym z niewielu niechirurgicznych zabiegów, które mogą poprawić ogólną strukturę skóry.

Kolejną zaletą tego rozwiązania jest to, że sam zabieg trwa zaledwie trzydzieści minut, a widoczne rezultaty uzyskuje się już po jednym zabiegu. Aby zachować jeszcze bardziej młodzieńczy blask, zabiegi dermaplaningu należy powtarzać co 6 tygodni. Wówczas rezultaty powinny być więcej niż zadowalające.