Dlaczego warto stosować generator ozonu do dezynfekcji pomieszczeń?

ozonowanie

Skuteczna dezynfekcja nie musi uwzględniać stosowania chemicznych środków np. na bazie chloru, które na długo pozostawiają w pomieszczeniach drażniący, nieprzyjemny zapach. Możemy szybko zdezynfekować powietrze i powierzchnie w pomieszczeniach z pomocą generatora ozonu. Dlaczego warto zdecydować się na zakup tego urządzenia? Jaki korzyści zapewnia dezynfekcja za pomocą ozonatora? Wyjaśniamy.

Co to jest generator ozonu?

Generator ozonu to urządzenie, które wytwarza ozon. Gaz ten ma wyjątkowe właściwości dezynfekujące, które pozwalają na skuteczną redukcję obecnych w naszym otoczeniu drobnoustrojów np. wirusów i bakterii. Co więcej, skutecznie odświeża powietrze, usuwając nieprzyjemne zapachy, z którymi nie radzą sobie chemiczne odświeżacze powietrza oraz oczyszczacze powietrza z filtrami węglowymi. Ogromną zaletą korzystania z generatora ozonu jest także redukcja szkodliwych jonów dodatnich, które wpływają na nasze samopoczucie, powodując m.in. problemy z koncentracją. Certyfikowane urządzenia, których działanie zostało potwierdzone licznymi testami, dostępne są w ofercie firmy Klimawent. Dobry ozonator doskonale sprawdzi się nie tylko w domu lub mieszkaniu, ale także w biurze, żłobku, przedszkolu, szkole oraz w innych miejscach użyteczności publicznej.

Jak działa ozonator?

Ozon to naturalny gaz, który powstaje na skutek oddziaływania na cząsteczki tlenu promieniowania słonecznego, a także podczas wyładowań atmosferycznych. To za sprawą ozonu powietrze po burzy ma specyficzny zapach i jest wyjątkowo rześkie. Gaz ten odświeża i w naturalny sposób oczyszcza powietrze ze szkodliwych drobnoustrojów. Dzięki właściwościom ozonu odczuwamy większy komfort oddychania. Generatory ozonu pozwalają na wykorzystanie właściwości tego gazu wewnątrz różnych pomieszczeń. Urządzenia te stosowane są od dawna np. w szpitalach i przychodniach, w budynkach wymagających generalnego sprzątania oraz odgrzybiania, a także w zakładach mechanicznych, gdzie służą w celu oczyszczania ze szkodliwych bakterii i zarodników grzybów systemu klimatyzacji. Wysokiej jakości ozonator to doskonały sposób na utrzymanie odpowiedniej jakości powietrza w pomieszczeniach.

Warto korzystać z ozonatora w celu dezynfekcji powietrza i stykających się z nim powierzchni oraz elementów wyposażenia, a także w celu neutralizacji nieprzyjemnych zapachów. Prawidłowo stosowany ozonator pozwala ograniczyć ryzyko rozprzestrzeniania się drobnoustrojów, a także skutecznie redukuje szkodliwe patogeny, które znajdują się np. na meblach tapicerowanych, dywanach i innym wyposażeniu pomieszczeń. Co więcej, ozonator jest niezastąpiony w przypadku walki z grzybem, który pojawia się m.in. na ścianach.