Do jakich wnętrz pasują białe drzwi?

jakie drzwi do jasnych wnetrz

Drzwi wewnętrzne pełnią w domu wiele istotnych funkcji: nie tylko oddzielają poszczególne pomieszczenia, zapewniając domownikom prywatność, ale też stanowią ważny element aranżacyjny. Na rynku znajdziemy szeroki wybór rozmaitych modeli drzwi wewnętrznych, w różnych kolorach. W jakich wnętrzach najlepiej sprawdzą się drzwi w kolorze białym? Jakie modele białych drzwi oferują hurtownie stolarki drzwiowej? Odpowiadamy!

Czym kierować się przy wyborze koloru drzwi?

W sklepach i hurtowniach drzwi znajdziemy skrzydła drzwiowe w rozmaitych kolorach: od brązu i czerni, przez szare, po białe. Projektanci i specjaliści w dziedzinie aranżacji wnętrz odradzają dopasowywanie koloru drzwi wewnętrznych do barwy podłogi. Ich zdaniem drzwi powinny komponować się z wystrojem mieszkania, nawiązując do stylu wnętrza, mebli oraz wyposażenia.

Do pomieszczeń takich, jak łazienka czy toaleta, warto wybrać drzwi bez przeszkleń lub ze szkłem matowym. W przypadku pozostałych pomieszczeń mamy znacznie większą dowolność – możemy wybrać drzwi z przeszkleniami, które nie tylko estetycznie się prezentują, ale też pełnią funkcję praktyczną, przepuszczając światło do wnętrz. Możemy postawić także na drzwi pełne, szklane, drzwi z lustrem lub drzwi ze szkłem matowym – zależnie od naszych potrzeb i od stylistyki, w jakiej zaaranżowane jest wnętrze.

W jakich wnętrzach sprawdzą się białe drzwi?

Drzwi w kolorze białym to połączenie subtelności, delikatności, minimalizmu i elegancji zarazem. Białe drzwi są ponadczasowe i uniwersalne – biały kolor pasuje praktycznie do wszystkich materiałów, z których powstają meble, podłogi i elementy okien. Drzwi w kolorze białym doskonale sprawdzą się w każdym rodzaju wnętrza: od pomieszczeń w stylu glamour, przez wnętrza w stylu skandynawskim i prowansalskim, po aranżacje klasyczne. Białe drzwi sprawdzą się idealnie także w przypadku wnętrz nowoczesnych i industrialnych, podkreślając ich surowość. Skrzydła drzwiowe w kolorze białym to idealny wybór w przypadku małych i ciemnych pomieszczeń, ponieważ optycznie powiększają i rozjaśniają przestrzeń. Producenci oferują rozmaite modele drzwi w kolorze białym: na rynku znajdziemy zarówno drzwi pełne, o prostej i pozbawionej zdobień powierzchni, jak i skrzydła stylizowane, z przeszkleniami, portalami lub dekorami.