Co warto wiedzieć o znieczuleniu komputerowym The Wand?

znieczulenie stomatologiczne

Wiele osób – w tym małych dzieci – obawia się leczenia stomatologicznego ze względu na towarzyszący różnego rodzaju zabiegom ból. Do niwelowania związanych z tym nieprzyjemnych odczuć zazwyczaj wykorzystuje się różnego rodzaju środki znieczulające. W ostatnim czasie coraz większą popularnością cieszą się także nowoczesne metody, takie jak znieczulenie komputerowe The Wand SA. Koniecznie sprawdź więcej informacji na ten temat.

Znieczulenie komputerowe The Wand STA – jak przebiega?

Znieczulenie komputerowe to innowacyjna metoda znieczulenia miejscowego, bazująca na zastosowaniu systemu The Wand STA. Jest to doskonałe rozwiązanie zwłaszcza dla osób, które muszą poddać się bolesnemu leczeniu stomatologicznemu, a jednocześnie obawiają się igły i strzykawki. Przy znieczuleniu komputerowym wykorzystywanym przez takie osoby, jak dentysta z Dąbrowy Górniczej pracujący w gabinecie Codzienna Stomatologia, do zaordynowania środka znieczulającego używa się specjalnego aplikatora z cieniutką igiełką przypominającego do złudzenia zwykły długopis. Przed zastosowaniem tego przyrządu na śluzówkę dziąsła nakłada się kilka kropel preparatu znieczulającego. Dlatego też pacjent nie czuje samego wkłucia. Za optymalne dozowanie produktu oraz jego aplikację pod odpowiednim ciśnieniem odpowiada komputer. Automatyczne ustawienie parametrów podawania specyfiku sprawia, że sama substancja rozprowadza się i wchłania w jamie ustnej. Co istotne, przy ordynowaniu znieczulenia komputerowego The Wand STA nie ma potrzeby wcześniejszego przeprowadzenia konsultacji z lekarzem anestezjologiem.

Znieczulenie komputerowe – najważniejsze zalety

Ze stosowaniem znieczulenia komputerowego wiąże się szereg zalet. Przede wszystkim zapewnia ono redukcję bólu do minimum. Po samym zabiegu pacjent nie odczuwa zdrętwienia. Nie trzeba również martwić się ewentualną opuchlizną w okolicy szczęki. Podlegające znieczuleniu tkanki są doskonale chronione przed urazami. Znieczulenie komputerowe The Wand STA, które znajduje zastosowanie m.in. w trakcie takich zabiegów, jak leczenie kanałowe w Dąbrowie Górniczej, zwykle pozwala pacjentom uniknąć negatywnych skojarzeń związanych z klasycznymi znieczuleniami miejscowymi. To zaś w ostatecznym rozrachunku pozytywnie wpływa na komfort psychiczny danej osoby.