Laktator elektryczny – jak wybrać najlepszy model?

laktator

Obecnie w sprzedaży są różne modele laktatorów różniących się np. parametrami, trybem pracy, ogólną funkcjonalnością. Warto poszukać takiego, który będzie idealny dla danej mamy – każda kobieta ma inne potrzeby, a przecież chodzi jeszcze o maluszka. Wygodniejsze są modele elektryczne, oferujące zautomatyzowaną pracę.

Dlaczego warto wybrać laktator elektryczny?

Każda mama ma sporo pracy związanej z dzieckiem, do tego dochodzą też inne obowiązki. Nowoczesny laktator elektryczny umożliwia bardzo szybkie pozyskanie pokarmu, więc nie trzeba tracić dużo czasu na mozolne odciąganie go modelem ręcznym. Urządzenie pozostaje lekkie i bardzo proste w obsłudze.

Nie sztuką jest jednak zdecydować się na laktator elektryczny, bo to bardzo ogólne pojęcie. Trzeba dobrać model zapewniający najwięcej korzyści. Różnice dotyczą już sposobu odciągania pokarmu – najwięcej laktatorów po prostu odciąga, z ewentualną regulacją siły. Można jednak wybrać model, który pobiera pokarm w sposób fazowy.

Wygodne korzystanie – czy laktator elektryczny to umożliwia?

Sama nazwa produktu wskazuje, że do działania urządzenia potrzebna jest elektryczność. Laktatory te należy podłączyć do sieci, by mogły pracować. Przeglądając jednak ofertę sklepu Simed – produkty dla Mamy i Dziecka da się znaleźć ciekawe modele z możliwością przełączenia zasilania na bateryjne.

Typowy laktator elektryczny najlepiej jest używać, siedząc wygodnie na kanapie czy w fotelu w domowym zaciszu. Niekiedy jednak trzeba wyjść z dzieckiem do lekarza, do sklepu, udać się na dłuższą wycieczkę. Model na baterie sprawdzi się wtedy idealnie. Wystarczy kilka minut, by pozyskać pokarm na kolejny posiłek.

Laktator elektryczny a szybkość pracy

Nowoczesne modele pracują szybko i cicho. Wybór urządzenia elektrycznego zapewni większości mam komfort i wygodne karmienie w dowolnej chwili. Jeśli trzeba jeszcze trochę przyspieszyć tę czynność, można zdecydować się na laktator elektryczny podwójny – pobiera pokarm równomiernie z dwóch piersi.

Podsumowując, mamy karmiące piersią często korzystają z laktatorów. Te urządzenia mogą być zasilane elektrycznie, dzięki czemu zapewniają większy komfort i szybkość działania.