Na co zwrócić uwagę przed zakupem zaginarki do blachy?

Zgniatarka do blachy

Dziesiątki, a nawet czasem setki materiałów są wykorzystywane w różnych pracach budowlanych i wykończeniowych. Wśród nich są także blachy, które pojawiają się bardzo często na placach budowy, kiedy głównym założeniem jest na przykład remont dachu. Wiadomo jednak, że w surowej blasze na próżno szukać zarówno odpowiednich kształtów, jak i wymiarów stąd też pojawia się konieczność wyposażenia jej między innymi w zaginarki. Na co zwrócić uwagę przy ich wyborze?

Giętarka do blachy i parametry

Na jakie parametry giętarki do blachy należy zwrócić szczególną uwagę? Przede wszystkim warto wziąć pod lupę szczególnie to, jaką ma ona szerokość robocze, bo to właśnie od niej zależy zakres prac, jakie można z powodzeniem wykonać przy użyciu tego urządzenia. Ona go wyznacza. Zwykle oznaczana jest w milimetrach, a roboczą standardową przyjmuje się 1600 mm. Trzeba także sprawdzić to, jaka jest grubość danej blachy, którą będzie się zaginać. Jest ona różna, więc wybierając giętarkę trzeba się zastanowić do jakich właśnie blach będzie ona stosowana. Nie bez znaczenia jest także szerokość belki zaginającej. To należy do jednych z kluczowych elementów całej wspomnianej konstrukcji. No i na koniec popatrzmy także na maksymalny kąt gięcia, co w praktyce oznacza. Jeśli mamy do czynienia z wysokiej jakości giętarką do blachy, to możemy mieć do czynienia nawet ze 165 stopniami kąta gięcia.

Zobacz także: https://nicesite.com.pl/wymiana-pokrycia-dachowego-co-wziac-pod-uwage/

Kupujemy giętarkę – o czym trzeba pamiętać?

Zaginarka do blachy często jest używana do pracy niemal przez cały dzień. Tutaj nie trzeba chyba dużo pisać o tym, że zostają poddane bardzo dużemu, nieustannemu obciążeniu. I tutaj pojawia się bardzo dobra odpowiedź na pytanie pt. czy mamy do czynienie z dobrej jakości sprzętem. Wiemy jakich naprawdę materiałów użyto do jego produkcji. Jeśli kupimy kiepskiej jakości, możemy być pewni, że do takich długotrwałych obciążeń po prostu sobie nie poradzą i prędzej czy później okaże się, że będziemy musieli je szybko wymieniać na nowe – zazwyczaj pękają mocowania mimośrodu, a także nakładki na śruby. Nie warto w tej materii oszczędzać. Zanim zapłacimy za sprzęt sprawdźmy także to, czy sprzęt prawidłowo go wyregulowano. Ważne jest też to, aby jednak określić w jakiś kategoriach cenowych się poruszamy. To pozwoli specjalistom do których się zgłosimy, na przykład takim jak ci https://polsver.pl/ określić, który ze sprzętów można nam polecić.