Nagrobki nowoczesne, czyli jakie?

pomnik

Obecnie na cmentarzu może spotkać różne pomniki i nagrobki. Ich styl uzależniony jest od upodobań rodziny zmarłego. W ostatnich latach niesłabnącym trendem są nagrobki nowoczesne. Czym się charakteryzują i dlaczego warto na nie stawiać?

Charakterystyka nagrobków nowoczesnych

Stylistyka nagrobków wciąż się zmienia. Wiele osób ceni sobie możliwość spersonalizowania, jaką dają nagrobki nowoczesne w Łodzi. Różnią się one od tradycyjnych nagrobków głównie formą i kształtami. Charakteryzują się minimalizmem, a także elegancją. Tworzone są przy użyciu najnowocześniejszych technologii. Mają proste lub kanciaste krawędzie, ale wyróżniają się minimalizmem w zdobieniach. Dzięki nowym technologiom możliwe jest tworzenie skomplikowanych wzorów na nagrobkach, co pozwala na stylizowanie każdego nagrobka i nadanie mu osobistego indywidualnego charakteru. Materiałem, który wykorzystywany jest do tworzenia jest granit, który jest wytrzymały na zarysowania i warunki atmosferyczne. Nowoczesne nagrobki występują w wielu odcieniach brązu, czerni czy szarości.

Czy warto postawić nagrobek nowoczesny?

Choć wielu z nas o tym nie myśli, w głębi podświadomości każdy chciałby, aby pomnik na nagrobku był podkreśleniem wyjątkowości zmarłego. Stąd też popularne pomniki granitowe w Łodzi są coraz częściej montowane na nagrobkach. Są piekę i trwałe, wyróżniają się formą i kształtami. Niezależnie czy postawimy na asymetryczną czy klasyczną bryłę, będą wyróżniały się spośród innych nagrobków. Możliwe jest wykonanie nawet skomplikowanych form na podstawie projektu stworzonego dokładnie według wytycznych klienta.

Nowoczesne nagrobki dają niezliczone możliwości tworzenia kształtów czy połączeń kolorystycznych. Mogą być minimalistyczne, ale też bogato zdobione. Mogą łączyć granit z innymi materiałami, takimi jak drewno czy szkło. Nagrobki nowoczesne mogą także występować w klasycznej formie i tradycyjnych kształtach.

Współczesna technologia sprawia, że nagrobki mogą przybierać spersonalizowaną postać. Klient ma możliwość zamówienia własnego spersonalizowanego projektu.