Ogrzewanie ogrodu zimowego – jakie wybrać?

Ogrody zimowe po dłuższej nieobecności znów wracają do łask. Nowoczesne oranżerie cieszą się coraz większą popularnością wśród osób, które pragną być w bliskim kontakcie z naturą niezależnie od pory roku. Wbrew pozorom, ogród zimowy nie jest tylko miejscem, w którym przez 365 dni w roku możemy swobodnie uprawiać rośliny z całego świata. Jest to również jeden ze skuteczniejszych sposobów na powiększenie powierzchni użytkowej domu jednorodzinnego. Nie dziwi zatem fakt, że w polskim krajobrazie przybywa ogrodów zimowych, które dzięki swojemu uniwersalnemu charakterowi oraz wysokiej estetyce stanowią jeden z ciekawszych pomysłów na aranżację domu. Podczas budowy oranżerii niezwykle ważny jest dobór wysokiej jakości materiałów budowlanych, a także systemu ogrzewania. Ten ostatni decyduje nie tylko o komforcie użytkowania ogrodu zimowego, ale również o warunkach przystosowanych do hodowanej tam flory. Zatem jakie ogrzewanie wybrać?

Jak ogrzać ogród zimowy?

Wybór najbardziej optymalnego systemu ogrzewania do ogrodu zimowego jest jednym z najtrudniejszych dylematów, z jakimi przychodzi nam się zmierzyć podczas planowania przedsięwzięcia. Pod uwagę należy wziąć estetykę zastosowanego rozwiązania, jego wydajność, koszty utrzymania, które nie w długofalowej perspektywie nie obciążą naszego portfela.

Ogrzewanie podłogowe

Na pierwszy ogień rodzaj systemu grzewczego, który jest obecny w naszych domach od wielu lat i spełnia oczekiwania wielu użytkowników. Ogrzewanie podłogowe pozwala zachować odpowiednią wartość temperatury zwłaszcza podczas okresu zimowego. Jest to jeden ze sposobów na niewidoczną instalację grzewczą, która jednocześnie nie wymaga częstych renowacji.

Promiennik podczerwieni – innowacyjna metoda grzewcza

Ciekawą alternatywą, która zyskuje coraz większe rzesze zwolenników są promienniki grzewcze z którymi można zapoznać się na stronie teoterm.com.pl. Niegdyś kojarzone tylko z wielkimi halami produkcyjnymi czy sklepami wielkopowierzchniowymi, dziś są jednym z najskuteczniejszych sposobów na ogrzewanie ogrodu zimowego. Emitują one korzystne dla zdrowia promieniowanie podczerwone, którego moc można dostosować odpowiednio do naszych potrzeb. Co więcej, promiennik ciepła nie ogrzewa powietrza, a przedmioty i nasze ciała. Dlatego też promienniki jako rodzaj systemu grzewczego do oranżerii są maksymalnie efektywne i pozwalają zmniejszyć rachunki za ogrzewanie.

Centralne ogrzewanie również w oranżerii?

Część osób projektujących swój ogród zimowy decyduje się na przedłużenie instalacji centralnego ogrzewania wewnątrz na zewnątrz swojego domu jednorodzinnego. Często wynika to z braku odpowiednich warunków do zamontowania innego rodzaju systemu grzewczego. Grzejniki ścienne montuje się na zewnętrznych ścianach domu, gdzie ma się znajdować oranżeria. Rozwiązanie generujące stosunkowo niskie koszty, jednak może nie przypaść ono do gustu osobom, które pragną zachować nowoczesny i estetyczny wygląd zewnętrznej dobudówki.

Zobacz także: https://www.hyperweb.pl/promienniki-grzewcze-nowoczesne-ogrzewanie-domu-i-ogrodu/